Italové jsou silní

První soutěžní den čekala na závodníky superkombinace – super–G a jedno kolo slalomu – a čeští travaři znovu prokázali, že středisko v italských Dolomitech jim vyhovuje. „Po úvodním kole superobřího slalomu byl Jan Gardavský ze Staru Suché Lazce stejně jako Petra Mlejnková z Lyžáku Junior Brno na průběžném třetím místě.

Ve druhé části superkombinace se však na první tři místa mezi muži prosadil silný italský tým,“ informoval reprezentační trenér Daniel Mačát. Riccardo Lorenzone zvítězil, jako druhý dojel jeho reprezentační kolega Fausto Cerentin a bronzový protnul cílovou pásku třetí z výborných Italů Edoardo Frau . „Nejlepší z našich byl čtvrtý Jan Gardavský, který sice zajel bez chyby, ale na kvalitní Italy to nestačilo.

Velký návrat do světové špičky mohl slavit Michal Mačát ze Slovanu Moravská Třebová, který se šestým místem dokázal, po šestileté přestávce znovu zařadit mezi nejlepší lyžaře. Další třebovský závodník Lukáš Brýdl dokončil závod na 13. pozici,“ dodal trenér. Mezi ženami se českým děvčatům také dařilo, třetí místo Petry Mlejnkové a páté Lucie Surovcové, to jsou velmi kvalitní výsledky. Pro další vítězství si opět dojela Ingrid Hirschhoferová z Rakouska, druhá skončila Italka Illaria Somavillová.

Chyběly setinky

V obřím slalomu podali čeští reprezentanti znovu špičkové výkony, které je řadí k nejlepším na světě. “V napínavém a vyrovnaném závodě se nakonec z vítězství radoval domácí Edoardo Frau, o pouhou jednu setinu sekundy za vítězem skončil na druhém místě Jiří Russwurm, který udržel dvousetinový náskok před Italem Lorenzonem,“ řekl trenér reprezentace.

Vynikající pátou pozici vybojoval Michal Mačát, jenž se na ni vyšvihl díky perfektnímu výkonu ve druhém kole, kde zajel dokonce třetí nejrychlejší čas. Kvalitní výkon podal i třináctý Lukáš Brýdl. V kategorii žen se sice nikomu nepodařilo porazit Ingrid Hirschhoferovou, ovšem na výborné druhé místo se zde zařadila Petra Mlejnková.

„Při neúčasti Jana Němce, který se připravoval doma na blížící se mistrovství světa, se naši reprezentanti neztratili a jejich výkony jsou velkým příslibem pro šampionát, který bude slavnostně zahájen již dnes v Olešnici v Orlických horách,“ hodnotí Daniel Mačát. Snad se medailové radosti dočkali také třebovští lyžaři. Ve Ski areálu v Olešnici budou pro muže i ženy ve hře čtyři sady cenných kovů: v pátek je na programu superobří slalom a superkombinace, v sobotu obří slalom a v neděli závěrečný slalom speciál. Předpokládá se souboj zejména našich a italských závodníků.

Výsledky – Forni di Sopra

superkombinace muži: 1. Lorenzone (It.) 45,76, 2. Cerentin (It.) 46,48, 3. Frau (It.) 46,75 , 4. Gardavský (ČR) 47,12, 6. M. Mačát 47,54, 13. Brýdl 48,80.

ženy: 1. Hirschhoferová (Rak.) 50,98, 2. Somavillová (It.) 51,46, 3. Mlejnková ČR) 52,77, 5. Surovcová (ČR) 56,79.

obří slalom muži: 1. Frau (It.) 53,38, 2. Russwurm 53,39, 3. Lorenzone (It.) 53,41, 5. M. Mačát 53, 97, 13. Brýdl 55,76.

ženy: 1. Hirschhoferová (Rak.) 56,92, 2. Mlejnková 58,08, 3. Somavilová (It.) 58,92.