Políčeno na top čtyřku má litomyšlský Jiří Skřivan (Stáj Manon) a ve Slezsku svoje naděje znovu posílil. Skvěle se mu povedlo v sedle Flying Star 1 zejména základní kolo parkuru postaveného na překážkách ve výšce 145 centimetrů. Absolvoval ho čistě a v nejrychlejším čase, díky čemuž startoval ve finále jako poslední a měl tak přehled o výkonech svých soupeřů.

Věděl, že bezchybný výkon musí zopakovat, což se mu ovšem nepodařilo, nevyvaroval se jednoho shození a v konečném pořadí Velké ceny Opavy propadl na páté místo. Zásadní pro něj byl zisk osmi bodů do klasifikaci, zásluhou kterého se posunul na špici poháru a před závěrečnými koly ve Frenštátu a Hořovicích je ve vynikající pozici.

Finále si zajel i Rudolf Doležal (JK Hřebčín Suchá), s Larou Croft a s bilancí 0 + 4 trestné body skončil sedmý.

V Opavě zvítězil Jan Chýle na Cool Paradise (Sportovní stáj Chýle), druhý skončil Přemysl Adam s Cachasem (Jezdecký klub Adam) a třetí domácí Jiří Hruška a Orida- M (JK Opava-Kateřinky).

Český skokový pohár 2017 – pořadí po 9. kole: 1. Jiří Skřivan (53), 2. Jan Štětina (52), 3. Jan Chýle (40), 4. Barbora Tomanová (40), 5. Zdeněk Žíla (39), 6. Marek Klus a Aleš Opatrný (35), 8. Rudolf Doležal (26).