Organizátoři 10. jubilejního ročníku No Gravity Camp připravili pro účastníky i diváky dvouhodinovou show, jež zahrnula průřez freestylových technik. Oproti karate kata s pevně danými sestavami bojují freestylisté s imaginárními útočníky v individuálních sestavách, které nepostrádají akrobatické prvky.

Vít Kocourek, průkopník

„Bojové sporty se stávají stále atraktivnější,“ říká Vít Kocourek ze Svitav, průkopník freestylu, zakladatel a organizátor Campu. „První čtyři ročníky se také konaly ve Svitavách, ale účast bývala kolem 25 sportovců. To je pouhá čtvrtina z letošní stovky, která se sešla z celé republiky,“ porovnává zastoupení sportovců na předcházejících ročnících s letošním.

Samurajové a fit box dam

U freestylových sestav jednotlivců i skupin porota hodnotila technické provedení, složitost prvků, synchronizaci a celkový projev. K vidění byly ukázky capoiery, extrémních kopů, zápas v semi contactu v podání členů Samuraj klubu bojových umění a sportů z Litomyšle a fit boxu půvabných dam svitavského klubu Black Panther pod vedením Simony Králíčkové.

(Sylva Horáková)