„V Přerově příjemně překvapil v kubatuře MX1 Pavol Repčák, který to tam, jak se říká, v poslední zatáčce závěrečné jízdy šoupnul Rudolfu Weschtovi a díky tomu se v hodnocení přerovského závodu posunul na třetí místo za nejrychlejší duo Jošt – Terešák. V konečné klasifikaci skončil šestý, což je oproti loňskému třetímu místu pokles, ale letos byla přece jenom vyšší konkurence a navíc se podle našich i svých představ pořádně rozjel teprve v posledních dvou závodech v Opatově a Přerově,“ uvedl na adresu slovenského motokrosaře manažer Petr Kovář. Pro Repčáka ještě sezona neskočila, je v nominaci reprezentačního výběru své země na nadcházející Motokros národů ve Francii.

MX1: 1. Jakub Terešák 319 bodů, …6. Repčák 200, 15. Bartoš 88.

Ve třídě MX2 dostali v barvách Orionu při absenci dlouhodobě zraněného Petra Rathouského ve druhé polovině sezony příležitost úspěšní junioři a rozhodně nezklamali. Martin Červenka zajel v Přerově svůj doposud nejlepší výsledek v seniorském šampionátu, kdy v součtu bodovaných jízd obsadil 11. místo.

MX2: 1. Martin Krč 297 bodů, …15. Rathouský 90, 23. Červenka 37, 30. Kučeřík 20.

Veteránské kategorie zástupci Orion Teamu opanovali. „Petr Bartoš musel kvůli zranění v Pacově jednu rozjížďku vynechat, takže jeho čtvrtý titul byl zatím nejtěžší, i díky dotírajícímu Martinu Žeravovi. Dokonce mu na chvíli odevzdal i červenou tabulku pro lídra seriálu, ale dokázal si ji vzít zpět. Jako jediný z celého pole znovu závodil také ve třídě MX1 a ani v ní se neztratil, závěrečnou jízdu v Přerově dokončil v TOP 10,“ chválí manažer Kovář. „A zapomenout nemohu na Ivana Černého, i ten se potýkal se zraněním, ale v hodnocení jezdců nad 50 let přesto triumfoval, takže i jemu patří velká gratulace,“ dodal.

Veterán: 1. Petr Bartoš 325 bodů.
Veterán nad 50 let: 1. Ivan Černý 294 bodů.

Zbývající kubaturu, které je součástí HT Wood MMČR v motokrosu, tedy 85 ccm, vyhrál David Widerwill (318 bodů).

Orion Racing Team vybojoval ve skončené sezoně celkem osm medailí a potvrdil tím svoji dlouhodobou pozici v českém motokrosu. Kromě titulů Bartoše a Černého uspěli v domácím šampionátu junioři (2. Červenka a 3. Kučeřík ve třídě 125 cm), vicemistryní ČR se po obrovském boji stala Barbora Laňková. Třikrát to „Orioňákům“ cinklo i ve slovenském mistrovství (1. Červenka a 3. Kučeřík mezi juniory a 3. Repčák MX Open).

A tím zazvonil zvonec a motokrosové sezony je konec. Jejím vrcholem měl původně být republikový šampionát družstev v Dalečíně, jenže ten byl promotérem kvůli nezájmu týmů a nízkému počtu přihlášek zrušen.