Podle rozhodnutí svazové generality se amatérské soutěže dospělých a mládeže nebudou dohrávat, respektive nebude se dále čekat, jestli se restrikce časem rozvolní.

„V ročníku 2020/2021 se bez postupů a sestupů ruší všechny mistrovské soutěže Českého volejbalového svazu kromě extraligy mužů a žen. Pro soutěžní období 2021/2022 získávají družstva právo účasti ve stejných soutěžích, do nichž byla zařazena v tomto ročníku,“ stojí v rozhodnutí aktuálně vydaném Správní radou Českého volejbalového svazu.

Uvedený verdikt se dotýká první a druhé ligy žen, první a druhé ligy mužů a pochopitelně i veškerých mládežnických soutěží. Rozhodnutí o zrušení sezony dává logiku z toho důvodu, že volejbalisté nestihli téměř nic sehrát na podzim. Jen prvoligová soutěž žen a druhá liga mužů stihly odehrát několik utkání, ve většině zbývajících případů přišla říjnová stopka ještě dříve, nežli se začalo…

Dopad na děti? Každý trenér se bojí, že bude obrovský

Sezona tak skončila pro volejbalisty Sokola Pardubice a Chocně i volejbalistky USK Pardubice, České Třebové a Svitav. Tyto týmy zastupovaly, lépe řečeno měly zastupovat, na ligové úrovni Pardubický kraj.

Dá se předpokládat, že podobný osud čeká i na krajské přebory I. třídy, vždyť na Pardubicku nebyly ani zahájeny.

Pro mládež zkusí volejbalový svaz připravit náhradní soutěže, má to však základní podmínku, že bude amatérské sportování povoleno.