Tento úspěch jim zaručil setrvání v soutěži, což je po sezoně plné nervozity hlavní zpráva.

Tatran Litovel – TJ Svitavy 3:0 (19, 18, 17) a 1:3 (–21, 20, –31, –14)

Hostující tým, vědom si důležitosti zápasu, začal dobře (4:9), ale pak se nevyvaroval chyb, špatně příjmal a nedůrazně útočil, což záhy vyústilo v obrat a ztrátu první sady. A také další průběh byl úplně odlišný, než by si Svitavy představovaly, a rychle prohrály.

„Soupeřkám jsme to usnadnily samy,“ uznala asistentka trenérky Marcela Sezemská. „Hrály jsme špatně ve všech činnostech. Měly jsme zmatky v obraně, výpadky v útoku, na hřišti vázla komunikace. Bylo toho zkrátka dost, co bylo potřeba mezi zápasy říci.“

První set odvety naznačil, že domluva padla na úrodnou půdu. Vyrovnaný boj o každý bod rozhodly Svitavy dobrou obranou a lepším servisem v koncovce. Druhý set se zase vrátil do kolejí z prvního duelu, litovelský náskok 20:11 se jednoduše dotáhnout nedal.

O osudu utkání rozhodl třetí set. Nikdo ze soupeřů nesehrál výraznější bodobou šňůru a na palubovce to pořádně jiskřilo. „Vedly jsme 24:22, ale setbolů bylo nakonec devět – pět domácích a čtyři naše. Bylo to neuvěřitelné drama s dlouhými výměnami a výbornými obranami. Nakonec se nám podařilo zastavit domácí smečařku Josefovskou a Jelínková se dvakrát prosadila z kůlu,“ popisuje trenérka.

Skóre 31:33 domácí hráčky položilo a ty se ve čtvrtém setu nezmohly na odpor. Svitavy mají po vítězství 3:1 jistotu, že se po posledním kole nedostanou na sestupové příčky.

Hrály: Němečková, Jelínková, K. Bláhová, K. Sezemská, Vykydalová, Fröhdeová, Pachovská, Bartošová, Šařecová, Svobodová a Šimková.

(ms, rh)