Domácí kouč neměl k dispozici dvojici Marko – Petway, která si přivodila o den dříve zdravotní potíže, a jakoby i diváci vycítili mizivé naděje Turů na zvrat v sérii, takže nezaplnili hlediště tak, jak by se v semifinále čekalo.

Oslabení Tuři přesto v prvním poločase bojovali ze všech sil, přestože se velmi brzy dostali ve skóre do mínusu. Díky několika přesným trojkám v závěru prvního poločasu se v jednu chvíli přitáhli až na rozdíl sedmi bodů (38:45).

Po změně stran však hosté mohli plně uplatnit svoji silnou stránku, kterou je nabitá lavička. Rychle získali dvacetibodový náskok a kormidlovali utkání očekávaným směrem, když rozehrávač Lawrence se blýskl patnácti asistencemi. Stovce se Tuři ubránili, ale o výsledku nebylo žádných pochyb.

I přes porážku si Svitavy zasluhují za svoje semifinálové vystoupení uznání, tuzemskému gigantovi se postavili s otevřeným hledím.

„Zápas rozhodla širší rotace Nymburka a jeho větší energie na obou polovinách hrací plochy. Naši sestavu poznamenalo několik zranění a doufám, že se dáme co nejrychleji do pořádku, abychom byli připraveni na sérii o třetí místo,“ vyjádřil se trenér Turů Lubomír Růžička.

SEMIFINÁLE, 4. zápas:

DEKSTONE TUŘI SVITAVY – ČEZ BASKETBALL NYMBURK 65:97 (15:28, 38:47, 53:70)

Body: Puršl 11, Slezák 11, Roseboro 11, Teplý 9, Kerr 8, Kotásek 6, Smithson 5, Jelínek 4 – Berisha 15, Peterka 14, Bohačík 14, Hruban 12, Lawrence 12, Barač 8, Kříž 8, Davis 8, Ray 6. Rozhodčí: Vyklický, Matějek, Baloun. Fauly: 16:16. Pět chyb: Kerr (Svitavy). Trestné hody: 10/5 – 11/8. Trojky: 10:11. Doskoky: 23:42. Diváci: 350. Nejlepší hráč utkání: Lawrence (Nymburk).

Konečný stav série: 0:4, do finále Kooperativa NBL postupuje Nymburk, Svitavy budou hrát o konečné třetí místo.

Termíny série o bronz (hraje se na dva vítězné zápasy): sobota 19. 5., pondělí 21. 5., středa 23. 5.