Od prvních minut bylo na palubovce zřejmé, že Tuři získali úspěšným vystoupením ve čtvrtfinále proti Děčínu sebevědomí a že se tuzemského suveréna nebojí. Nymburský náskok byl v zahajovací čtvrtině minimální, pokud vůbec nějaký, byla to spíše oťukávaná.

Ve druhém kvartálu přišel první náznak náporu domácích basketbalistů, v 17. minutě se poprvé dostali do dvouciferného vedení (35:23). Na to ovšem Tuři reagovali a vytasili se se zbraní, která měla v jejich podání vysokou účinnost.

Trojky.

Ke konci poločasu přidal Jelínek ke svým dvěma z první čtvrtiny další dvě a do kabin se tak šlo za šestibodového náskoku Nymburka. Druhý poločas navíc otevřel Marko další přesnou střelou z perimetru a rázem to bylo jenom o tři body (37:34).

Domácí se zpoza oblouku dlouho nevídaně trápili, po třiceti minutách měli bilanci 25/2 (!), zato Svitavské jejich osm projektilů v tomto úseku udržovalo stále ve hře.

Ve třetí čtvrtce se dostali na dostřel dvou bodů (51:49) a měli i útoky na to, aby vyrovnali či dokonce otočili vývoj, jenže vždycky se jim připletla do cesta ztráta, nepřesná střela, chybná rozehrávka. A soupeř to obvykle trestal.

Jako rozhodující se ukázal být nástup do poslední periody, který Tuři nezachytili, naopak především domácí Hruban se postaral o další odskočení na dvouciferná čísla (64:52).

Poslední naděje svitla hostům po Slezákově trojce (68:62), stejnou mincí ovšem na opačné straně odpověděl Ray a závěr si domácí hráči přes neutuchající svitavskou bojovnost pohlídali.

„Nemůžeme být spokojeni, protože jsme prohráli. Chtěli jsme Nymburk v prvním utkání zaskočit tak, jako se nám to povedlo ve čtvrtfinále proti Děčínu. Měli jsme v zápase dobré, ale také špatné pasáže. Nechtěli jsme soupeře pustit k útočným doskokům, což se nám vůbec nedařilo, dopustili jsme se i řady ztrát," hodnotil duel pro Českou televizi rozehrávač Roman Marko.

SEMIFINÁLE – 1. zápas:

ČEZ BASKETBALL NYMBURK – DEKSTONE TUŘI SVITAVY 79:70 (17:13, 37:31, 57:51)

Body: Hruban 18, Ray 16, Berisha 12, Bohačík 9, Kříž 7, Vyoral 7, Davis 4, Peterka 4, Lawrence 2 – Slezák 18, Jelínek 14, Roseboro 10, Puršl 9, Marko 6, Kerr 4, Stria 3, Smithson 2, Petway 2, Kotásek 2. Rozhodčí: Vyklický, Blahout, Hruša. Fauly: 18:18. Pět chyb: 34. Jelínek (Svitavy). Trestné hody: 12/7 – 16/13. Doskoky: 46:34. Trojky: 6:9. Diváci: 430. Stav série: 1:0.

Druhé utkání je na programu opět na nymburské palubovce v úterý 1. května od 18 hodin.