Posledním turnajem skončila třetí liga mužů ve florbale. V této kvalitně obsazené soutěži už druhým rokem statečně bojuje i poličský 1. FBC. Před závěrečným kláním hraným ve Vysokém Mýtě se nacházel na osmém místě, které mu zaručovalo setrvání v lize.

SK 1. FBC Polička – FBC TJ Draci Lanškroun 6:3 (3:1, 2:2, 1:0). Branky: Kohl 2, Pazdera, Češka, Mandík, J. Beneš.

V prvním zápase čekal na Poličku nevyzpytatelný celek Lanškrouna. Hned od úvodního hvizdu bylo znát, že hráči na turnaj přijeli s velkým odhodláním poprat se o co nejlepší výsledek. Dokázali soupeři odskočit na rozdíl dvou branek, ten ovšem nechtěl dát svoji kůži lacino a stále dotahoval. Skóre v polovině zápasu bylo jen 3:2, ale to bylo naposledy, kdy se Draci dotáhli na rozdíl jediné branky. Poslední třetina se už hrála jasně v poličské režii a po zodpovědném výkonu tak SK 1. FBC s přehledem zvítězil. Tímto vítězstvím se mužstvo posunulo na krásnou sedmou příčku, ale ještě nastoupilo proti loňského účastníkovi druhé ligy.

SK 1. FBC Polička – Orel Rtyně v Podkrkonoší 6:7 (1:3, 3:2, 2:2). Branky: Češka, Pazdera, J. Beneš, Mandík, Schauer, Švanda.

Do utkání domácí vstoupili velmi nekoncentrovaně a dovolili tak soupeři lehce se dostat do tříbrankového vedení. Do konce první třetiny se jim ovšem podařilo vstřelit kontaktní gól a začala velká přetahovaná až do závěru zápasu. Po dvou třetinách Polička stále prohrávala (3:4), ale nástup do závěrečné části se nadmíru podařil. Dvěma krásnými trefami dokázala otočit stav utkání ve svůj prospěch, jenže poté se hráči už zřejmě viděli na oslavách. To byla fatální chyba, protože soupeř se nevzdal a vývoj utkání dokázal brankou deset vteřin před koncem nakonec strhnout na svoji stranu.

Celkově tedy Poličští obsadili krásné sedmé místo, což je v kvalitní soutěži, jakou třetí liga bezesporu je, nesporně veliký úspěch. V Poličce funguje klub čtvrtým rokem a výsledky mají stoupající tendenci. Je jen škoda, že nemalé finanční prostředky spojené s chodem klubu si hráči musí převážně hradit sami. Malý zájem sponzorů tak bohužel brání dalšímu rozvoji tohoto mladého a perspektivního sportu ve městě.

Příští třetiligová sezona bude plná zajímavých okresních derby. Z Pardubické ligy postupuje TJ Lubná a naopak ze druhé ligy sestupuje FBC Peaksport Litomyšl. Jedno derby naopak ubude, protože, soutěž opouští svitavská rezerva.

Na výsledcích Poličky se podíleli tito hráči: J. Šlosr, L. Hameder, J. Bouška, P. Hermany, M. Mandík, V. Švanda, M. Češka, M. Schauer, M. Pazdera, J. Beneš, O. Beneš, P. Poslušný, M. Kohl, J. Kučera, L. Dejdar, L. Svoboda a J. Řezanina.

3. liga muži divize IV – konečné pořadí: 1. Vrchlabí (54), 2. Sokol Pardubice B (46), 3. Letohrad (35), 4. Přelouč (34), 5. Rtyně (30), 6. Vysoké Mýto (30), 7. Polička (26), 8. Jičín (25), 9. Lanškroun (16), 10. Kostelec nad Orlicí (10), 11. Svitavy B (10).

(mč)