Druholigová basketbalová rezerva hostila v dalším pokračování soutěže soupeře z kategorie těch nejtěžších. Na palubovku sportovní haly Na Střelnici totiž nastoupily dva vedoucí celky tabulky. Ani přes poměrně dobré výkony domácí hráči neuspěli a klesli na poslední místo.

Basketbal Svitavy B – BC Vysočina 69:74 (16:11, 27:29, 54:48)

Body: J. Špaček 21, Sabol 13, Havránek 10, Andres 7, Svoboda 7, Sobola 6, Sedlák 5.

Domácí zahájili zápas velice dobře, ujali se vedení a v nastoupeném trendu vydrželi tři čtvrtiny, po které soupeře nečekaně přehrávali. Hráči Vysočiny proto změnili obranu z osobní na zónovou a s tím si celek Svitav neporadil. Hosté zvládli závěr o poznání lépe.

Basketbal Svitavy B – BK Žďár nad Sázavou 71:78 (20:13, 35:34, 54:56)

Body: Sedlák 20, Sabol 19, Havránek 15, Fröhde 10, M. Špaček 3, Svoboda 2, Harašta 2.

Nedělní duel nabídl téměř totožnou podívanou. Svitavští sehráli dobrý první poločas a rovněž po změně stran na něj navázali. Ještě šest minut před koncem utkání vedli desetibodovým rozdílem, ale v závěru se nedovedli popasovat s velice tvrdou, agresivní, ale bohužel pro Svitavy poměrně čistou obranou. Zkušenější tým Žďáru výhru doslova ubojoval a domácím zbyly prázdné ruce.

Dušan Sabol, hrající trenér: Obě porážky mě velice mrzí, poněvadž jsme předvedli proti oběma vedoucím týmům solidní výkony. V sobotu jsme trochu doplatili na koučování ze hřiště, z lavičky bych některé věci udělal jinak. V neděli jsme byli oslabeni o Andrese a Jana Špačka, i přesto byl výkon snad ještě lepší. Bohužel až na samotný závěr. Snad nám pomůže alespoň zjištění faktu, že jsme schopni sehrát slušné a vyrovnané zápasy s kýmkoliv z této těžké soutěže. Nicméně, jestliže nezačneme v dalších zápasech vítězit, tak pouze takové slušné a vyrovnané výkony nám záchranu ve druhé lize nezajistí.

2. liga skupina B – 10. – 11. kolo: Mladá Boleslav – Tesla Pardubice 79:67 a Hradec Králové B 98:66, Jičín – Hradec Králové B 71:90 a Tesla Pardubice 70:47, Chrudim – Žďár n. S. 91:78 a BC Vysočina 66:78, Sokol pražský B – Nymburk B 74:60 a Poděbrady 63:73, Bohnice – Poděbrady 98:80 a Nymburk B 92:89.

Pořadí: 1. BC Vysočina (19), 2. Žďár nad Sázavou (18), 3. Mladá Boleslav (17), 4. Jičín (16), 5. Hradec Králové B (16), 6. Chrudim (15), 7. Nymburk B (15), 8. Sokol pražský B (14), 9. Poděbrady (13), 10. Bohnice (13), 11. Tesla Pardubice (12), 12. Svitavy B (12).