Letošní sezona mistrovství republiky v motoskijöringu stále nezačala, přestože se tak podle původních představ mělo stát na začátku ledna. Důvod je naprosto zřejmý, v lokalitách, kde by se mělo závodit, stále chybí dostatek sněhu. A bez něho to v tomto odvětví prostě nepůjde.

Proto se neodjel úvodní podnik v Klášterci nad Orlicí, druhý v Želči u Tábora a ani o minulém víkendu se pohříchu nic nezměnilo. Burácející motory tím pádem nebyly slyšet v sobotu v Letohradu, ani v neděli v Martinicích v Krkonoších. Tam se před rokem podařilo alespoň jeden závod odjet, letošní seriál ovšem na svoji premiéru čeká a jenom ten nahoře ví, jak dlouho čekat bude a jestli se dočká.

Organizátoři mistrovství republiky nicméně stále doufají v lepší sněhové podmínky, které by umožnily některé závody uspořádat. Podle jejich vyjádření se počítá s úpravou stávajícího kalendáře, ve kterém by na měsíc únor měly zůstat čtyři mistrovské závody, na kterých by se rozhodovalo o titulech.

Předpověď počasí je vcelku příznivá, takže by se ve dvou nadcházejících únorových víkendech měly konat podniky ve východních Čechách a na Moravě, a to v tomto pořadí: 7. února v Horním Městě u Rýmařova, 8. února v Klášterci nad Orlicí, 14. února v Martinicích v Krkonoších a hned o den později v Dobřanech v Orlických horách, kde by se mělo uskutečnit i závěrečné vyhodnocení.

(bed, rh)