Sáloví fotbalisté VPS Novabrik mají za sebou dosud nejzdařilejší turnaj letošního ročníku celostátní ligy. A to jak po stránce výsledkové, vždyť si do tabulky připsali plný počet šesti bodů, tak po stránce kvality jednotlivých zápasů. Oba soupeři byli zdatní, přesto Poličští ve dvou vystoupeních ve Stonavě obdrželi jedinou branku a, jak se zdá, jejich obvykle pevná defenziva opět funguje.

SMR Plus Zlín – VPS Novabrik Polička 0:2 (0:0). Branky: 23. V. Král, 31. Navrátil. Rozhodčí: Daněk – Mikoška. Žluté karty 0:2. Chyby: 3:7.

První poločas se nesl hlavně v duchu opatrnosti. Bylo znát, že si jsou oba celky vědomy síly soupeře a nechtějí jej lacino pustit do vedení. Dominovaly zajištěné obrany, Polička byla střelecky o něco málo aktivnější, ale neprosadila se. K tomu došlo po změně stran díky gólu Navrátila a jeho trefa přinesla výraznou změnu obrazu hry.

„Zápas okamžitě dostal jiskru. Soupeř do nás začal bušit, měl míč více na kopačkách, ale do opravdu vyložených šancí se nedostával. Naše defenziva fungovala výborně, snažili jsme se i o rychlé brejky. Podařilo se nám přidat druhý gól, Zlín potom hrál vabank, ale pořad to bylo do naší postavené obrany a stav se nezměnil," popisoval průběh trenér František Švec.

Premium Stonava – VPS Novabrik Polička 1:3 (1:1). Branky: 9. Cieslar – 13. M. Kovář ml., 21. V. Král, 40. Jiří Mužík. Rozhodčí: Frajt – Daněk. Chyby: 5:5.

Polička: J. Dittrich st. – T. Švec, Jílek, Červený, M. Kovář st. – Navrátil, Jiří Mužík, V. Král, M. Kovář ml.

Druhý duel poslal proti poličským sálovým fotbalistům domácí tým, který měl ve svém středu šikovné hráče zdatné ve hře jeden na jednoho. „Někdy byl problém akce soupeře zachytit a po jedné z nich jsme inkasovali. Bylo však velmi důležité, že jsme pak během tří minut dokázali do odkryté branky vyrovnat," poznamenal Švec.

Podle poličských not se zápas začal vyvíjet v nástupu do druhého poločasu, když hosté potrestali hrubou chybu a ujali se vedení. Tím utkání najelo přesně do těch do kolejí, které svěřencům Františka Švece vyhovují. „Mohli jsme se znovu soustředit na obranu a brejky. Ke konci Stonava hrozila především z přímých kopů, ty ale naštěstí proletěly vedly branky. Pojistku na výhru jsme přidali pár vteřin před koncem."

Nebylo divu, že v Poličce zavládla po odehraném turnaji spokojenost, vždyť tým necestoval zdaleka kompletní a mezi tyče musel veterán Jaroslav Dittrich. „Díky tomu, jak jsme zahráli dobře v defenzivě, nemusel ani předvést moc excelentních zákroků. Co prošlo, tak to si zkušeně pochytal," chválil Švec, který ocenil výkon celého družstva. „Myslím, že jsme tento turnaj i v oslabeném složení zvládli parádně. Pozitivní je, že kádr máme nyní tak široký, že když vypadnou třeba dva hráči, tak to neznamená, že bychom museli jít s výkonem dolů," libuje si trenér Švec.

Celostátní liga – další výsledky 9. a 10. kola: Chemcomex Praha – SK SICO Jilemnice 5:0 a AC Vegas Hradec Králové 23:0, FK Adria Nový Bor – AC Vegas Hradec Králové 26:2 a SK SICO Jilemnice 5:2, Bombarďáci Větřní – SK Jerevan Slavičín 3:1 a Gioia Brno 1:3, Družba Vysoké Mýto – Premium Stonava 0:2 a SMR Plus Zlín 1:6.

Pořadí: 1. Praha (27), 2. Brno (22), 3. Polička (22), 4. Nový Bor (16), 5. Stonava (15), 6. Zlín (15), 7. Větřní (12), 8. Jilemnice (9), 9. Slavičín (7), 10. Vysoké Mýto (3), 11. Hradec Králové (0).

Další turnaj celostátní ligy je na pořadu 14. prosince a Polička tentokrát zamíří do haly v Jilemnici. Nastoupí nejprve proti domácímu celku, který je jejím tradičním rivalem, a poté na ni čeká největší outsider soutěže z Hradec Králové, jenž zatím v průměru inkasuje šílených patnáct branek na utkání a minule dostal v zápasech proti Chemcomexu a Novému Boru bezmála padesát (!) gólů.