Z pohledu našeho regionu byly dosud nejméně úspěšné, neboť okresní celky ve čtyřech zápasech ani jednou nevyhrály. Polička si ze sportovní haly ve Zlíně odvezla domů dva nerozhodné výsledky. Ten proti tonoucím Darkovicím hráčům radost rozhodně neudělal, zato plichta s vedoucí Stonavou už byla z jiného soudku. Obhájce titulu tím znovu dokázal, že se s ním v play off bude muset velmi vážně počítat.

Sádecký nováček si v tomto kole definitivně zajistil udržení v soutěži, čímž splnil svůj hlavní předsezonní cíl. Nebylo to však jeho zásluhou, protože v Náchodě oba své duely prohrál (tímto se omlouváme za nepřesnou informaci z pondělního vydání). Sádečtí drží „magické“ osmé místo, ale v posledním dějství budou hrát pod velkým tlakem soupeřů.

Darkovice – Polička 2:2

Branky: V. Král, Novák.

Remíza proti poslednímu je pro hosty ztrátou, kterou zavinila mizerná střelecká produktivita. Hra v poličském podání totiž nebyla špatná, scházel jí ale potřebný efekt. Nakonec byl tým VPS Novabrik rád, že v závěru zachránil aspoň bod.

„Byl to jeden ze zápasů, kdy prostě nemůžete dát gól. Naše zakončení bylo žalostné. Přitom jsme stále dobývali branku soupeře, který spoléhal na brejky, šancí jsme měli dost,“ lituje hrající trenér František Švec, který znovu nemohl počíta s kompletním kádrem.

Stonava – Polička 1:1

Branka: V. Král.

Duel dvou tradičních favoritů určitě nezklamal. Soupeři jsou herně vyspělí, dobře se znají a předvedli sálovku slušné kvality. Poličští si chtěli před play off vyzkoušet otevřenější hru než je u nich zvykem, dokonce se ujali vedení. S remízou mohla být spokojena obě družstva.
„Náš výkon byl dobrý, přestože sestava nebyla optimální. Dokázali jsme si, že ani tohoto soupeře se není proč bát, což je před vyřazovací částí pozitivní,“ byl spokojen František Švec. „Od závěrečného turnaje v Prachaticích vzhledem k naší předpokládané sestavě mnoho nečekám. Spíše ho pojedeme jen odehrát. Byť na druhý a třetí tým tabulky máme malou ztrátu, tak nevím, co budeme schopni uhrát. Navíc Prachatice jsou možným soupeřem pro čtvrtfinále, takže bude příležitost soupeře lépe poznat,“ dodal Švec.

VPS Polička: Dittrich – L. Král, Kovář, F. Švec – Červený, V. Král, Netolický, Novák.

Sádek – Prachatice 1:5

Branka: O. Petr.

Ukázalo se, že pokud Sádek něco podcení a hlavy jeho hráčů létají v oblacích z minulých vydařených zápasů, stávají se snadnou kořistí. Pouze v úvodních minutách byli lepší, vytvořili si několik gólových šancí, které až neuvěřitelným způsobem zahodili. Jinak je soupeř jasně ve všech směrech přehrával. Hlavně v koncovce a v důrazu hráčů byl značný rozdíl, proto má výsledek tak nepříznivou podobu. Tato prohra Sádecké až tolik nemrzela, soustředili se více na druhý duel v boji proti přímému konkurentovi v boji o postup do play off.

„Z tohoto utkání jsem si odnesl ještě jeden zarážející postřeh, který se týká předsedy ligové komise pana Vlnatého z Prachatic,“ pronesl sádecký vedoucí Radek Češka. „Člověk, který má být nezávislý, nebo se tak má alespoň na veřejnosti chovat z pozice své funkce, skáče při každém gólu soupeře dva metry do výšky. Podle mého je toto alarmující, jestli to takhle funguje také v dalších důležitých věcech ve svazovém vedení,“ doplnil Češka.

Sádek – Větřní 2:6

Branky: T. Švec, Valta.

Velice podobný zápas jako první. Snad pouze s tím rozdílem, že Sádek dvě minuty vedl rychlou brankou T. Švece. Poté se obraz hry vrátil do vyjetých kolejí. Soupeř potrestal v první půli třikrát nedůslednost a malé nasazení protihráčů, po přestávce jen vyrážel do smrtících brejků. V závěru Valta jenom kosmeticky korigoval.

„Že jsme dvakrát prohráli, to by nás ani tolik nemrzelo, to se prostě stává. Přístup některých hráčů byl ovšem velkým zklamáním. Musíme vše probrat a do Jilemnice jet nažhaveni, jak se na důležité zápasy patří. Hlavní cíl sezony v podobě záchrany jsme splnili, ale o play off samozřejmě zabojujeme,“ řekl Radek Češka.

Sestava FS Sádek: Pazdera – Valta, Jílek, Škoda, Stodola, T. Švec – Mužík, Stejskal, Nekvinda, Navrátil, O. Petr.

Poslední turnaje celostátní ligy se hrají v sobotu 6. února. Polička se střetne s Větřním a Prachaticemi a v závislosti na dalších výsledcích může jít až na druhé místo. Sádek hraje s Novým Borem a Jilemnicí. Šest bodů mu dává jistotu čtvrtfinále, jinak bude muset čekat na výsledky konkurentů.

Další výsledky CL – 19. – 20. kolo: Slavičín – Stonava 2:3 a Darkovice 3:1, Běloves – Prachatice 4:0 a Větřní 6:3, Klatovy – Jilemnice 4:4 a Nový Bor 5:0, Chemcomex Praha – Nový Bor 1:0 a Jilemnice 1:1.

(rh, rč)