„Start na finálovém turnaji je pro nás splněním předsezonních cílů, teď už můžeme jen překvapit,“ říká hrající trenér František Švec. Platí to tím více, že v semifinálovém dvojzápase (znovu se sčítá skóre) se jeho týmu postaví kandidát titulu a suverénní vítěz základní části Benago Jestřabí. „Tento celek dost zklamal na českém poháru v Plzni, ale tam mu chyběla elitní čtyřka reprezentantů, takže se to nedá pokládat za směrodatné. V Jilemnici bude kompletní a v roli favorita,“ uvedl Švec.

Kudy by mohla vést poličská cesta k překvapení? „Je jasné, že družstvo Benaga tvoří špičkoví futsalisté, skvěle individuálně vybavení, silní ve hře jeden na jednoho, se střeleckými schopnostmi. Naše šance je ve využití toho, co je nám vlastní, tedy kvalitní defenzivy s rychlým přechodem do brejků,“ zamýšlí se hrající kouč. Je si vědom, že otevřený celoplošný futsal by těžko vedl k úspěchu. „Zdá se mi, že Benago občas zapomíná na obranu, hodně otevírá hru, toho bychom mohli využít.“ Výhoda pro Poličku může být také na brankářském postu. „Ondra Dittrich chytá ve výborné formě, navíc je dobrý ve hře nohou, umí číst hru, pomáhá i mimo vápno. Gólman soupeře je v tom slabší,“ myslí si Švec.

Mareš nebude

Poličský kolektiv by měl na turnaj odcestovat téměř v plné síle. V minulém týdnu si otestoval formu na finále ČP v Plzni, kde vypadl v semifinále proti týmu Větřní. „Splnilo to svůj účel, zahráli jsme si, nikdo se nezranil. Větřní nás porazilo našimi zbraněmi, brejky a obranou. Nám se vůbec nedařilo v koncovce, trefovali jsme tyče, břevna, nedali penaltu,“ ohlíží se Švec za pohárovým kláním. Start futsalisty Romana Mareše z Chrudimi nakonec nedopadl, chybět bude jen zraněný Dostál. „Možná vezmeme pro jistotu ještě někoho z béčka,“ dodal trenér.

Taktika před semifinále je jasná – zvládnout první utkání tak, aby byly zachovány šance do odvety. „Jeden nebo dva góly v prvním zápase ještě nic neznamenají. Důležité bude co nejméně inkasovat,“ ví Švec.

Semifinálová dvojutkání Polička – Jestřabí a Chemcomex Praha – Havířov jsou v Jilemnici na programu v sobotuod 17 hodin, zápas o třetí místo a finálový duel se hraje v neděli.