Rok se s rokem sešel a celostátní liga v sálovém fotbale má před sebou svůj finálový turnaj. Čtyři celky, jež nejlépe prošly nástrahami základní části a čtvrtfinálových sérií, si to rozdají o medaile.

Nebude mezi nimi scházet ani VPS Novabrik Polička. Obhájce loňského bronzu neměl ideální průběh sezony, ovšem v klíčových okamžicích znovu předvedl svoji sílu a stojí před ním další velká výzva.

Final Four je na programu o nadcházejícím víkendu ve sportovní hale v Jilemnici za naprosto stejného obsazení jako v minulé sezoně. V sobotu se odehrají semifinálové dvojzápasy, o den později se hrají utkání o třetí místo a finále.

Soupeř, který se proti Poličským v semifinále postaví, se jmenuje Chemcomex Praha. Tým, jenž vyhrál základní část o propastných 19 bodů a ani ve čtvrtfinále neměl s Jilemnicí vážnější potíže, je největším favoritem ligy a před rokem VPS Novabrik v semifinále suverénně vyprovodil.

Letos by mu poličští sáloví fotbalisté rádi kladli houževnatější odpor. „Určitě chceme vyhrát a porveme se o to, ale jsme si vědomi kvality soupeře. On je rozhodně favoritem, my se ho pokusíme co nejvíce potrápit. Abychom postoupili do finále, musely by se v sobotu sejít opravdu všechny okolnosti v náš prospěch ,“ říká poličský trenér František Švec.

Vzpomínky na loňský rok, kdy si Poličští proti Chemcomexu věřili na překvapení a tvrdě narazili, jsou živé. Protože se, na rozdíl od čtvrtfinále, bude hrát tradičním systémem se sčítáním skóre ze dvou zápasů, chtějí v prvním utkání uhrát takový výsledek, aby byli před odvetou ve hře.

„Klíčové budou dva faktory. Za prvé to, jak precizně se nám podaří bránit. Polička se vždy na finálových turnajích prosazovala kvalitní defenzivou, ale složení týmu se hodně změnilo a mladší hráče to teď táhne daleko více dopředu. A Chemcomex, jakmile s ním soupeř začne hrát otevřenější partii, to ihned využívá. Druhým klíčovým bodem je, že pokud se sami dostaneme k brejkům a šancím, musíme je efektivně využívat, i když gólman Pražanů Vozár je vynikající,“ je si vědom trenér Švec.

Sestava Poličky by měla být v rámci možností kompletní a v plné síle. Chybět zřejmě bude pouze Rajnoch, jemuž nedovolí nastoupit zranění.

Ve druhé semifinálové dvojici se střetnou celky Stonavy a Zlína. Jeden z nich bude nedělním soupeřem Poličky: buď ve finále, nebo v utkání o třetí místo. Mistra České republiky v sálové kopané poznáme v neděli kolem 13. hodiny.

Program Final Four

Semifinále, sobota 3. března

15:00 Zlín – Stonava

16:30 Chemcomex – Polička

18:00 Stonava – Zlín

19:30 Polička – Chemcomex

O 3. místo, neděle 4. března

10:00 Poražení SF

Finále, neděle 4. března

11:30 Vítězové SF