Pouze dvanáct posádek se postavilo na újezdský startovní rošt, účastnické pole totiž kosí zranění. A to se ještě poprvé představila belgicko – česká dvojice Pulinx – O. Čermák a v kvalifikaci naznačila, že by mohla prohnat i bratry Rozehnalovy, rozdíl byl pár setin sekundy. Samotná první jízda však žádné velké drama nenabídla. Rozehnal vyjel nejlépe a už po prvním okruhu byl v čele o několik desítek metrů. Za ním jeli Pulinx a Černý, ovšem odstupy byly výrazné. Březovský Jaroslav Kříž odrazil nápor dvojice Mikolášek – Radoš a v poklidu pak kroužil na čtvrté pozici. Největší posun tak zaznamenala druhá posádka Condor Tranzit Tir Teamu Wanger – Gábor. Ta vyjížděla po nezdařeném startu z chvostu pořadí, ale postupně se probíjela dopředu a dotáhla se na šesté místo.
Před druhou jízdou se tedy nečekalo nic převratného, ale ukázalo se, že technické problémy ruku v ruce se smůlou mohou způsobit divy. Rozehnal opět odjel s jistotou první a bezpochyby by vyhrál, kdyby mu motorka VMC Zabel 700 nezačala vynechávat. Nucená zastávka u mechaniků znamenala ztrátu nadějí, lídři šampionátu si sice ještě vrátili na trať, ale se ztrátou čtyř kol byli klasifikováni až jako desátí. A protože Belgišan Pulinx pro změnu prorazil pneumatiku, otevřela se šance pro další posádky.


Černý si dojel pro výhru v rozjížďce a současně i celkový primát, svůj premiérový v kariéře. Jaroslav Kříž udržel na Wangera patnáctisekundový odstup a letos poprvé se podíval na druhou pozici. „Je to pro nás posun, ale jelo se v podstatě v duchu minulých závodů. Nebýt problémů Rozehnala a Pulinxe, zůstalo by pořadí asi stejné,“ komentoval svůj výsledek Kříž. Klasifikace mistrovství ČR, které bude pokračovat až v září, nedoznala žádných podstatných změn (Rozehnal 286 – Černý 259 – Kříž 215 – Wanger 184)
Mezi quadisty skončila po 12 vítězných jízdách velká série patnáctiletého Davida Tušla. Mladík se porážkou od dvojice Petlach – Bednář nenechal vyvést z klidu, druhou jízdu již ovládl a znovu vystoupil na nejvyšší stupínek.

Výsledky: Třída side – 1. jízda: 1. V. Rozehnal – M. Rozehnal (SMS Opava) 28:42,405, 2. Pulinx – O. Čermák (Bel.) –24,915, 3. Černý – Huml (AMS Jawa Racing Team) –55,291, 4. Kříž – Gažík (Condor Tranzit Tir Team) –1:32,549, 5. Milolášek – Radoš (SMS Kaplice), 6. Wanger – Gábor (Condor Tranzit Tir ) – 1 kolo. 2. jízda: 1. Černý – Huml 29:47,107, 2. Kříž – Gažík –32,482, 3. Wanger – Gábor –47,689, 4. Mikolášek – Radoš –1:16,221, 5. Kalinovský – Liška (SMS Nepomuk) –1:55,122. Celkově: 1. Černý – Huml 45, 2. Kříž – Gažík 40, 3. Rozehnalovi 36, 4. Wanger – Gábor 35, 5. Pulinx – O. Čermák 34.


Čtyřkolky OPEN – celkové pořadí: 1. Tušl (Klub Racing Team Znojmo v AČR) 45, 2. Petlach (ATV Racing) 45, 3. Bednář (Klub Racing Team Znojmo v AČR) 44. Čtyřkolky do 450 ccm: 1. Klinko (SMS motokrosu Opava) 50, 2. Liška (SMS Praha) 44, 3. Klíč (AMK Autodoprava K + K) 40.
Ve vložených závodech přeboru SMS Pardubice veterénů zvítězili Václav Formánek (SMS Pce, nad 40 let), Bohdan Růžička (Remate Racing Team Pardubice, nad 50 let) a František Gregor (SMS Pce, nad 60 let) v obou jízdách.
Další významnou motokrosovou akcí v regionu budou v sobotu 5. července závody v rámci přeboru SMS Pardubice všech kubatur na trati v Jiráskově údolí v Benátkách.