Vítězně vstoupili do letošního seriálu mistrovství republiky v sajdkárkrosu bratři Václav a Marek Rozehnalovi. Úřadující mistři republiky při prvním závodu v Kramolíně dominovali v obou jízdách. Pro 31 mistrovských bodů za 5. a 6. místo si dojela také zkušená březovská posádka ve složení Jaroslav Kříž – Milan Gažík.

Na start se postavil vysoký počet 24 posádek, hned v kvalifikaci ovšem prořídl, neboť známá rakousko – česká dvojice Wanger – Gábor havarovala na jednom ze skoků a pro řidičovo zranění nemohla nastoupit do ostrých rozjížděk. Nejrychlejší v kvalifikaci byli jasně bratři Rozehnalovi.

„Trať byla dobře připravená, pouze ty nájezdy na lavice trochu nakopávaly. Protože jsme trénovali hodně na písku, nebyl pro nás přechod na takovou trať snadný,“ komentoval Jaroslav Kříž, který zajel v kvalifikaci jedenáctý čas.

Do první jízdy odstartovala nejlépe favorizovaná posádka bratrů Rozehnalových z Troubelic na Olomoucku a podle předpokladů před sebe nikoho nepustila. Suverénně projela cílem na prvním místě. Ani stříbro pro bratry Čermákovy nebylo překvapení, zato dvojice na třetí pozici jím určitě byla. Šumperští Vejchoda se Šoupalem jsou nováčky.

Jako pátí dokončili úvodní soutěžní start roku Kříž a Gažík a to určitě nebyl špatný vstup. „Dobře jsme odstartovali a jízda byla slušná, útočili jsme i na čtvrté Diblíka se Šnevajsem,“ poznamenal pilot.

Druhá rozjížďka nepřinesla, co se týče obsazení nejvyšší pozici, nic nového. Rozehnalovi potvrdili, že i letos budou na českých tratích jenom těžko k poražení. Vždyť také jejich ambice směřují k úspěchu i v seriálu mistrovství světa.

Druhou pozici opět potvrdili Čermákovi, třetí byli Diblík a Šnevajs a stačilo jim to na celkový bronz z kramolínského podniku. Jaroslav Kříž měl po startu veliké starosti. „Zhasl mi motor a vyjížděli jsme tak z poslední pozice. Pak jsme upalovali vpřed, co to dalo, i když zase jsem nechtěl příliš riskovat, i vzhledem k Wangerově pádu. Přece jen, je teprve začátek sezony,“ řekl Kříž, který se však nešetřil, předjížděl jednoho soupeře za druhým a svojí stíhačku nakonec dotáhl na pěkné šesté místo.

1. závod MMČR 2010 – Kramolín

1. rozjížďka: 1. Václav Rozehnal – Marek Rozehnal (SMS motokrosu severní Morava), 2. Tomáš Čermák – Ondřej Čermák (SMS Nepomuk), 3. Tomáš Vejchoda – Petr Šoupal (SMS Pardubice), 4. Robert Diblík – Petr Šnevajs (AMK Mohelnice v AČR), 5. Jaroslav Kříž – Milan Gažík (SMS Pardubice).

2. rozjíždka: 1. Václav Rozehnal – Marek Rozehnal (SMS motokrosu severní Morava), 2. Tomáš Čermák – Ondřej Čermák (SMS Nepomuk), 3. Robert Diblík – Petr Šnevajs (AMK Mohelnice v AČR), 4. Lukáš Pudlo –Vladimír Ochtábec (SMS Nepomuk), 5. Přemysl Hájek – Václav Hotový (Motosport Chýnov v AČR), 6. Jaroslav Kříž – Milan Gažík (SMS Pardubice).

(rh, zr)