„Diváci se mohou těšit na závody mistrovství republiky a přeboru republiky sajdkár, veteránů, mistrovství republiky čtyřkolek a přeboru juniorů," vypočítává JAROSLAV KŘÍŽ z pořádajícího Automotoklubu Březová.

Konkurence by se mohla na startu jednotlivých tříd sejít početná, v nejprestižnější třídě sajdkár by se mělo představit více než dvacet posádek. „Rozhodně je to posun oproti minulým letům. Poté, co vznikl přebor sajdkár, vytáhli někteří kluci svoje stroje z garáží a právě z přeboru postoupili do mistrovství republiky. Je to jen dobře, závody jsou díky tomu atraktivnější pro diváky," pochvaluje si Jaroslav Kříž.

Jednoznačnými favority nejenom v Březové, ale ve všech dílech šampionátu, jsou bratři Tomáš a Ondřej Čermákovi. Po závodech v Mohelnici a Opatově suverénně vedou pořadí MMČR s maximálním ziskem 100 bodů a navazují na dlouholeté české suverény bratry Rozehnalovy. „Jsou schopni i po špatném startu předjet klidně celé startovní pole. Ukázali to nedávno na mistrovství světa v Kramolíně, kde jeli v jedné z rozjížděk dlouho třetí a půl závodu drželi krok s esy Baxem a Willemsenem," připomíná Kříž, že publikum na Březovských stráních uvidí posádku absolutní světové špičky.

Do bojů o stupně vítězů by měly zasáhnout i dvojice V. Janoušek – J. Janoušek, Vejchoda – Zatloukal a Pudlo – Hotový, udivovat soupeře nepřestává ani rakouský veterán Wanger, jenž drží s kolegou Richterem překvapivě třetí příčku.

Na startu nebude chybět ani Jaroslav Kříž, který opět vytvořil dvojici s bratrem Liborem, s nímž dosahoval v minulosti řady skvělých výsledků. „Vždycky jsem říkal, že se na závěr kariéry chci zase svézt s bratrem. Tak nevím, jestli je tu skutečně konec kariéry, nebo mu to začalo chybět. Bylo to narychlo, přesvědčil jsem ho, vlastně jsme si jednou zatrénovali a jeli na závody," usmívá se sajdkárkrosař, který do loňského roku jezdil s Édoudardem Chérauem.

„Měli jsme spoustu práce s přípravou areálu, takže do závodu jdeme bez tréninku. Nechceme zklamat lidi, kteří nás podporují. Zatím jezdíme okolo desítky, doma to chceme vylepšit. Elitní pětka je možná odvážný cíl, ale vidíme, jak jezdí třeba Wanger, takže ho zkusíme prohnat," myslí Kříž na úspěch.

„Trať se nezměnila, věřím, že vydrží i počasí a pomůže k tomu, aby byla v ideálním stavu. Závody jsou nachystané, budeme očekávat diváky," doplnil Jaroslav Kříž.

Program začíná v sobotu od 8 hodin tréninkovými a kvalifikačními jízdami. Ostré soutěžní rozjížďky vypuknou hodinu po poledni.