Zastoupení Svitavska v soutěžích je vcelku početné.

Ve skupině D II. ligy se objeví nováček, celek Jiskry Litomyšl. Krajské přeborníky z minulé sezony čeká nesmírně těžká úloha proti kvalitním soupeřům, pro celý tým to bude velká zkušenost. Protivníci jsou zvuční: Rychnov n. K., Královo Pole B, Lokomotiva Brno B, Třebíč A, Třebíč B, Polabiny B, Bohemia Pardubice, AKIS Pardubice, Žďár n. S., Zaječice a Pelhřimov. Premiéru si šachisté Jiskry odbudou 18. října v Rychnově.
Krajský přebor I. třídy se rozeběhne prvním kolem zítra a po postupu Litomyšle v něm osiří Štefanydes Polička. Úvodním soupeřem bude Česká Třebová v domácí herně.

Krajský přebor II. třídy je rozdělen do dvou skupin. V té západní se představí Štefanydes Polička C, na „východě“ je zastoupení okresu početnější: ŠK Svitavy, Štefanydes Polička B a Slovan Mor. Třebová. První kolo se hraje za týden.

Nejnižší krajská soutěž pětičlenných týmů je ve skupině „východ“ (zahájení 11. října) malým mistrovstvím Svitavska. Polička postaví D, E a F družstvo, ŠK Svitavy béčko a céčko, Jiskra Litomyšl také týmy B a C, s nimi se zúčastní i Sokol Městečko Trnávka.

Nelze zapomenout na 1. ligu mladšího dorostu. V severní skupině hraje Štefanydes Polička, který už má svoje první zápasy za sebou. Uspěl na 50 procent, když podlehl Liberci B 0:6 a Sokolu HK 0,5:5,5, zato porazil Nový Bor 4:2 a Jaroměř jednoznačně 5,5:0,5.