FBK Svitavy - FBK Jičín 4:2 (1:1, 0:1, 1:2)

K devátému zápasu se svitavští florbalisté vydali do Náchoda. I přes komplikace se sestavou nastoupili do zápasu odhodlaně a aktivní hrou si vypracovali slibné šance. Největší z nich v první třetině zahodil Vomočil, který se po skvělém výhozu brankáře Hnáta přes celé hřiště ocitl sám před klecí soupeře, ale brankáře nepřekonal.

Na druhé straně se v 13. minutě v rohu uvolnil jičínský Pořízka, kličkou překonal obranu a bekhendovou střelou otevřel skóre zápasu. Svitavy na inkasovaný gól odpověděly vyrovnáním, když spolupráce Hnáta a Volmočila napodruhé zafungovala. V prostřední části se hrál pěkný kombinační florbal, který byl oceněn gólovou tečkou.

Po aktivním napadání v útoku se míče ujal Felkl. Křižně posunul na Blažejovského a ten s klidnou hlavou střelou pod víko rozvlnil síť soupeře. V poslední třetině se chopil otěží zápasu Jičín a několikrát zahrozil. Největší problémy měly Svitavy při rozehrávce, kdy obránci Jičína nebezpečně nabíhali pro nastřelené míčky. Presing soupeřů přibrzdilo vyloučení, které Svitavy využily.

Na druhou branku Vomočila nahrával Blažejovský. V desáté minutě poslední hrací části vyslal výstavní trefu z otočky kapitán David Komůrka. O výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Jičín už jen korigoval stav utkání z volného úderu 30 vteřin před koncem na konečných 4:2.

FBK Svitavy - FBK Kostelec 4:4 (1:3, 1:1, 1:2)

Kostelec je horký kandidát na postup do 2. ligy. Určitě chtěl odčinit prohru 1:3, kterou mu Svitavy uštědřily na jejich vlastním hřišti. „Zápas byl poznamenán důležitostí výsledku a nervozitou. Možná proto se chleba lámal v pokynech rozhodčích, kteří výrazně ovlivnili zápas,“ řekl po zápasu hráč FBK Svitavy Marek Vomočil. Průběh první třetiny značně ovlivnila využitá pětiminutová přesilovka Kostelce.

Svitavám se nepodařilo ubránit soupeři, který ranou k levé tyči překonal Hnáta. Ten si chuť spravil, když chytil nařízené trestné střílení. Kostelec však v zápětí vstřelil další branky, když skóroval Weimar a Pups. Nepříznivý vývoj zápasu korigoval Martin Jedlička. Nahozený míček z poloviny hřiště doplachtil až do branky soupeře. Velkou zásluhu měl na této trefě Blažejovský, který úspěšně clonil brankáři ve výhledu.

Svitavy otevřely obranu a začaly napadat se všemi hráči. Nakonec se ale paradoxně trefily opět z velké dálky. Felkl vystřelil za polovinou a Prudil znemožnil brankářovi jakýkoli pohyb v brance - opět výborná clonící práce. V poslední třetině hrál svitavský tým va bank.

Zvolená taktika se ale vyplatila. Nejdříve snížil na rozdíl jedné branky Hermany a pak přišla nejkrásnější branka zápasu. Prudil se ocitl sám před gólmanem. Neunáhlil se a našel ještě lépe postaveného Felkla, který se střelou do prázdné brány postaral o vyrovnání. Utkání tedy skončilo zaslouženou remízou, ve které výborným výkonem podržel tým brankář René Hnát. Ve druhé třetině byl po zákeřném zákroku ošetřován.

Zápas však dochytal a pomohl týmu k cenným bodům. K vývoji zápasů se vyjádřil kapitán mužstva David Komůrka: „V obou zápasech se nám dařilo ohrožování branky soupeře z dálky. Procento střel směřujících na bránu bylo vysoké. To se vždy nestává. S výkonem mužstva jsem spokojen. Nakonec si odvážíme čtyři body, které jsou zasloužené.“