DDM Alfa Pardubice – 1. HBC Svitavy 4:1 (4:0, 0:0, 0:1)

Branky: Kubeš, Balihar, Češka, Vršinský – Tesař.

vyloučení: 9:7, využití: 2:1, oslabení 1:0, střely: 30:14

Sestava Svitav: Janco – Mifek, Kadlec, Tesař, Dobeš – Hrnčíř, Hejátko, Dobiáš, Škeřík, Němec, Rejsa.

Kdyby se tak hostům podařilo lépe zvládnout vstup do zápasu, mohli bojovat o překvapení. Jenomže poprvé inkasovali po 35 sekundách a v 10. minutě nebylo po čtvrtém gólu v Jancově síti prakticky o co hrát. Od druhé části se Svitavští sice hodně zlepšili, ale stačilo to jenom na čestný zásah z hole mladíka Tesaře. „V úvodní části jsme byli zbytečně pasivní a hráli s přílišným respektem. Nejvíce škody nadělala zbytečná vyloučení,“ vidí příčiny bídné první třetiny trenér Libor Sedlák.

HBC Autosklo Hradec Králové B – SK Kometa Polička 0:0 (0:0, 0:0, 0:0)

vyloučení: 4:3, bez využití , střely: 17:27

Sestava Polička: Mitáš – Hegr, Rokos, Libich, Teplý – Schauer, Hanyk, Schaffer,Radiměřský, Víšek, Geba, Grubhoffer, Štefka.

V pohledném a bojovném střetnutí se šance střídaly na obou stranách, nade všemi ale čněli oba gólmani: domácí extraligista Šmíd a poličský Mitáš. V základní době gól nepadl a ani samostatná střílení nerozhodla, když na trefu Sokola odpověděl Štefka. Body se proto dělily. „Byli jsme aktivnější, měli více střel, rozhodně jsme ztratili bod,“ míní trenér Komety Pavel Štefka.

O víkendu 14. a 15. března se oba celky poprvé na jaře představí doma: Svitavy hostí Náchod (sobota, 10.00) a Polička ve šlágru Alfu Pardubice (neděle,10.00). (rh,bs)