Jezdecký den byl zahájen hobby parkurem do 80 cm na limitovaný čas, který byl stanoven na hodnotě 49 sekund. Bezchybně ho dokončilo početné pole dvojic, nicméně nejblíže limitu byla Ivana Horníčková a Carluccio S (JS Týnec), jejichž odchylka byla jen osm setin vteřiny. Na druhé příčce se umístila Kateřina Legátová se Sierrou 1 (Minigal s.r.o.).

Opět na limitovaný čas byl parkur stupně Z jakožto druhá soutěž na programu. S odchylkou 0,26 vteřiny se o vítězství podělili Jan Pavlíček a Dare Šargoun (Hanácký jezdecký klub Litovel) a Leoš Černohorský s Crace Z (SK Černohorský). Bronzové místo ve výsledkové listině obsadila Šárka Votavová a Aram 2 ze Stáje J+J Votava.

Nejobsazenější soutěží byl parkur stupně ZL s návazným rozeskakováním. Polovina dvojic postoupila díky čisté jízdě do druhé fáze, tu nejrychleji ze všech absolvovala Ivana Horníčková s Thorrem (JS Týnec). S druhou pozicí se museli spokojit Lucie Bartl Langerová sedlající Mozarta-H (JK Bludoveček), se třetí potom Ladislav Vachutka s Babou (Horses Háj).

Parkur stupně L s návazným rozeskakováním ovládl bez zaváhání jedoucí Miloslav Příhoda v sedle Lyrcasa (JK Flamenco Sloupno). Druhá dokončila Tereza Veselá na Hebikdat HDH (JO Stáj Dvořák Čistá), třetí byl litovelský Jan Pavlíček s Lolitou.

Vrcholem skokového programu byl parkur stupně S. Do návazného rozeskakování se probojovaly tři bezchybné dvojice, z nichž nejrychleji protnula cílovou pásku Klára Motyčková v sedle Dalipy (JK J+M Čánka). O sedm setin pomalejší byli Miloslav Příhoda a Quibcona, trojici nejlepších doplnil domácí jezdec Jiří Skřivan na Flying Star 1. Na dotovaných pozicích se dále umístili Ladislav Vachutka, Denisa Menšíková a Jan Pavlíček.

Květnové jezdecké závody byly zdařilou pozvánkou na blížící se Velkou Cenu Litomyšle přinášející čtyřdenní parkurový festival.

Český skokový pohár 2018

Druhé kolo extraligového seriálu v Brně se jezdcům z regionu zdaleka nevydařilo tak jako první, kde stáli Jiří Skřivan i Rudolf Doležal na stupních vítězů. Tentokrát se Doležal s Larou Croft se dvěma chybami nedostal do finálové desítky a Skřivan v sedle Flying Star základní parkur nedokončil. Zvítězil Marek Klus s Carisonem (JK Mustang) a dostal se do čela pohárového žebříčku, v němž je Doležal pátý a Skřivan sedmý. O víkendu se jede třetí kolo ČSP v Ostravě. (jav, rh)

Blíží se každoroční svátek všech příznivců jezdeckého sportu: Velká cena Litomyšle se na kolbišti JK Hřebčín Suchá koná v termínu od 7. do 10. června s nedělním extraligovým vyvrcholením