V jarní přípravě a na nominačních závodech dosáhl nejlepšího výsledku v Jindřichově Hradci na Nežárce, tam získal bronz. Dobře se mu dařilo i ve II. lize, kde v posledním závodu na Labi v Lovosicích získal první a třetí místo.

„Družstvo, za které startuje, je po třech závodech ve vedení a zbývá mu již jenom krůček k postupu do první ligy. Byl by to historický a nevídaný ús– pěch, neboť družstvo je složeno z těch nejmladších patnáctiletých kadetů,“ říká Karel Netolický, Patrikův otec a trenér v jedné osobě.


O minulém víkendu se Patrik Netolický vrátil z národního kola Zlaté udice konaného v Mladé Boleslavi, kde v týmu východních Čech vybojoval zlato jako jednotlivec a podílel se na získání bronzové medaile v soutěži družstev.


„Naši závodníci v lovu ryb udicí na loňském mistrovství světa v Pardubicích zatopili natolik špičkám světové plavané, že mezinárodní federace změnila propozice a kategorie závodníků,“ upozorňuje Karel Netolický. „Mladí kadeti do 16 let byli promícháni s již podstatně fyzicky zdatnějšími a zkušenějšími juniory do 18 let. Proto bude pro Patrika velmi složité v letošním roce probojovat se mezi pětku nejlepších, která nás bude reprezentovat na mistrovství světa. Definitivní rozhodnutí padne na mistrovství republiky 5. a 6. července na Lužnici nedaleko Týna nad Vltavou,“ dodal trenér.