O minulém víkendu se zúčastnil třídenního soustředění české reprezentace v Novém Strašecí. Pobývaly tu dvě desítky závodníků věkových kategorií od 14 do 18 let.

Kromě nutného proškolení ze soutěžního řádu mezinárodní federace, v němž přibyla ustanovení o udělování červených a žlutých karet, se besedovalo i o novinkách rybářských technik, náčiní a pomůcek k rybolovu. Všichni účastníci se v sobotu a v neděli utkali ve dvou závodech.

„V první letošní soutěži, která byla spíš zaměřena na osvojení si technik lovu po zimní pauze, střílení krmení prakem a osahání si prutů, se bodovali kapři a cejni. V prvním závodě nalovila nejvíce Klára Zahrádková z Mladé Boleslavi, a to necelých 20 kilogramů kaprů. Patrik hlavně zkoušel novou třináctimetrovou děličku, aby na konci dubna na Nežárce bojoval o medailové umístění a sbíral body,“ popsal trenér a otec mladého rybáře Karel Netolický.
V loňském žebříčku nejlepších závodníků ČR U18 je Patrik po odchodu starších reprezentantů do vyšší kategorie na druhém místě, což mu dává šanci probojovat se mezi pětici, která pojede o prázdninách na MS do Portugalska.

Co Patrika letos čeká? „Vedle studia, které považujeme za nejdůležitější, se zúčastní nominačních závodů na Nežárce v Jindřichově Hradci, poté osmi závodů v první lize mužů mezi špičkou naší plavané. Dále nominačního klání v Račicích, Hradecké juniorky, dvou krajských přeborů, dalšího soustředění reprezentantů v Novém Dvoru na řece Lužnici, které končí mistrovstvím republiky, a věřím, že v létě i mistrovství světa,“ vypočítal Karel Netolický velice náročný program, který bude pokračovat i na podzim.

Patrik je navíc zapojen do soutěže Zlatá udice. Pomáhá v přípravě mladých rybářů z Morašic u Litomyšle na místní i krajské kolo. (net, rh)