Jak ovšem ukázala minulá kola, na papírové předpoklady zde nelze příliš hledět. A potvrdil to i tento duel, v němž se svitavští hráči po předchozí venkovní výhře museli tentokrát spokojit s hubeným ziskem za porážku v prodloužení. Na osmou příčku ztrácejí čtyři kola před koncem pět bodů.

TJ Spartak Pelhřimov – FbK Svitavy 4:3 PP (1:0, 0:1, 2:2 – 1:0)

Fakta: Branky: 8. Hendrych, 46. Charouzek, 47. Koten, 64. Knězů – 24. Doseděl, 46. Brýdl, 57. Sauer. Rozhodčí: Dolanský – Sýkora. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 75. Střely na branku: 23:27.

Svitavy: Lamař – Kalhaus, Šivák, Šmarda, Prudil – Doseděl, Brýdl, Bečvář, Richter, Sauer, Říha, Kolena, König, Nejedlý.

Hostům zbyli do utkání čtyři obránci, devět útočníků a gólman Lamař, který držel jejich „akcie" nad vodou a po zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem Svitav. Přesto se ale jako první prosadili domácí, když matador Koten poslal přesně do úniku Hendrycha a ten nezaváhal – 1:0. Důrazná osobní obrana dělala v úvodní části Svitavským takové potíže, že ani jedna ze sedmi střel nenašla cestu do sítě.

Ve druhé třetině začali hosté mnohem aktivněji a neustálým pohybem se dostávali často do šancí. Domácí si museli pomoci fauly a jeden takový potrestal krásnou „šibenicí" kanonýr Doseděl – 1:1. I když svitavští v prostřední části dokázali soupeře přehrát, tak z několika vyložených pozic se neprosadili a skóre tak zůstávalo po čtyřiceti minutách smírné.

Ve třetí třetině bylo na obou týmech znát napětí, nikdo nechtěl udělat chybu. Z nenápadného nahození vytěžil Pelhřimov vedoucí trefu, když míček před Lamařem šikovně tečoval Charouzek. Hned v dalším střídání však hosté zatlačili na rozehrávku soupeře a Brýdl se z otočky postaral o vyrovnání.

Nerozhodný stav však dlouho nevydržel, protože následně našel Poduška milimetrově Kotena a ten zametl balonek mimo Lamařův dosah – 3:2. Svitavský trenér Kalhaus zareagoval stažením hry na dvě formace a vyplatilo se. Hosté zvýšili tempo a byl to Sauer, kdo dokázal po samostatné akci zavěsit na 3:3. I přes další nebezpečné situace se skóre více nezměnilo a oba týmy si rozdělily po bodu.

O ten druhý se bojovalo v pětiminutovém prodloužení a vypadalo to jako na divokém západě, neboť rána střídala ránu. Tu poslední rozhodující vyslal na svitavskou branku v 64. minutě pelhřimovský Knězů (4:3) a boj hostů o zachování naděje na play off dostal další trhlinu.

1. liga muži – další výsledky 18. kola: FBC BRZDY CZ Česká Lípa – FBC Kladno 4:5 (SN), 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm – SK Bivoj Litvínov 5:9, Florbal Ústí nad Labem – FBŠ Hattrick Brno 12:4, Black Angels – FBC Start 98 4:7, SK P.E.M.A. Opava – TJ Znojmo LAUFEN CZ 4:6.

Pořadí: 1. Česká Lípa (39), 2. FBC Start 98 (36), 3. Litvínov (36), 4. Znojmo (35), 5. Ústí nad Labem (32), 6. Kladno (32), 7. Rožnov pod Radhoštěm (30), 8. Hattrick Brno (25), 9. Black Angels (21), 10. Svitavy (20), 11. Pelhřimov (11), 12. Opava (7).

V sobotu 7. února se svitavští florbalisté představí před domácími fanoušky. Soupeře budou mít nejtěžšího možného v podobě vedoucí České Lípy. Začátek střetnutí bude v 16 hodin.

(iš, rh)