Zatímco domácí seniorský šampionát v motokrosu má nyní přestávku, tak MČR juniorů, jež se letos jede pod názvem Memoriál Michaela Špačka, o minulém víkendu pokračovalo na dráze v jihočeských Horažďovicích.

Jaromír Romančík, jezdec z Orionu Litomyšl, má v tomto seriálu po suverénním prvenství v úvodním podniku v Jiníně políčeno na mistrovský titul a svoje ambice potvrdil i při druhém pokračování.

Horaždovická trať mu v první soutěžní jízdě sedla, se svojí motorkou značky Suzuki si počínal zcela suverénně a nedal konkurentům šanci.

„V následující rozjížďce se však hned po startu zapletl do kolize a čelo tak musel dohánět s výraznou ztrátou. Jarda je ale velký bojovník, postupně předjel celou řadu soupeřů a nakonec doslova vydřel třetí příčku,“ komentoval manažer Orion Teamu Petr Kovář.

Z vítězství se tentokrát radoval Roman Hanousek z družstva MK Málkov, který bral zlato i v celkovém součtu dvou jízd. Druhý skončil Romančík a na bronzový věnec překvapivě sáhl dobře jedoucí Maďar Patrik Hugyecz.

"Je třeba vzít v potaz, že Romančík má stále nedoléčené rameno, proto si musí dávat pozor, aby nespadl. Tomu podřizuje také strategii závodů. V Horažďovicích to vyšlo a pro náš tým vše dopadlo dobře,“ pronesl Kovář.

Po dvou odjetých podnicích MMČR juniorů vede v hlavní třídě Jaromír Romančík, který si svůj náskok dokonce ještě pojistil. Teď má k dobru 14 bodů na druhého Hanouska, třetí je Michal Bárta z FH Teamu.

Třetí díl šampionátu je na pořadu 11. července 2010 v Březové nad Svitavou.

(rh, kov)