VPS Novabrik Polička – Bombarďáci Větřní 4:1 (3:0)

Branky: 15. a 18. Navrátil, 16. Vondra, 35. V. Král – 40. Grznárik. Rozhodčí: Daněk – Tománek. Chyby: 5:2.

Novabrik se od počátku chopil otěží hry a bylo jen otázkou času, kdy se jeho převaha projeví na skóre. Po dvou nastřelených tyčích se tak stalo do poločasu třikrát a domácí získali nad utkáním kontrolu. Po pauze přidali ještě jednu trefu, soupeř v závěru jen korigoval.

VPS Novabrik Polička – Chemcomex Praha 2:1 (0:1)

Branky: 28. Jílek, 38. Kovář – 19. Fichtner. Rozhodčí: Uhlár – Daněk. Chyby: 7:8. ŽK: 2:1.

Zápas dvou tradičních rivalů nabídl sálovku vysoké úrovně. Hned na začátku neproměnil dvě gólovky Navrátil, naopak hosté udeřili a po dobře sehraném protiútoku otevřeli skóre. Hrálo se ve vysokém tempu, ve druhém poločase se i podstatně přiostřilo a fauly začaly přibývat. Ve 29. minutě vyrovnal z přímého kopu Jílek, vzápětí však Poličští popáté faulovali a museli ubrat na agresivitě v soubojích, neboť jim hrozila prodloužená penalta. Napětí se v těch chvílích dalo krájet, bylo jasné, že rozhodne jediná chyba a nikdo ji nechtěl udělat. Když do konce scházely necelé dvě minuty, nevypustil Kovář atakování gólmana Mareše, ten osudově zaváhal, nastřelil protihráče a od něho se míč odrazil za brankovou čáru – 2:1! Strhující klání dvou vyspělých kolektivů tak rozhodl tento málokdy vídaný moment. Ano, skutečně rozhodl, protože samotný závěr dramatu odehráli domácí brilantně a soupeři už nic nedovolili.

Polička: Slaný – Jílek, Vondra, Mužík, Netolický – V. Král, Stejskal, Kovář, Navrátil.

Celostátní liga – 2. turnaj – další výsledky: Gioia B2Balance Brno – Adria Nový Bor 12:2 a SK SICO Jilemnice 5:1, SMR Plus Zlín – SK SICO Jilemnice 3:1 a Adria Nový Bor 12:0, Družba Vysoké Mýto – Bombarďáci Větřní 2:0 a Chemcomex Praha 1:2.

Pořadí: 1. Brno (12), 2. Chemcomex Praha (9), 3. Zlín (9), 4. Polička (7), 5. Vysoké Mýto (4), 6. Větřní (3), 7. Nový Bor (3), 8. Jilemnice (0).

Příští program (29. listopadu v Jilemnici): Jilemnice – VPS Novabrik Polička, Nový Bor – VPS Novabrik Polička.

Trenér František Švec: Důležité je herní zlepšení

Hru, na kterou se dalo dívat, předvedli spokojeným fanouškům sáloví fotbalisté VPS Novabrik. Kromě toho, že byla pohledná, tak byla rovněž účinná a trenéra FRANTIŠKA ŠVECE šestibodový zisk velmi potěšil.

Střetnutí proti Větřní, to, při vší úctě k soupeři, bylo především o prvním gólu a získání jistoty, že…

Nechtěl bych výsledek nějak zlehčovat, ale od začátku bylo vidět, že jsme lepší a šlo jen o to, jestli se prosadíme střelecky. Góly jsme dali a potom se utkání více méně jen dohrávalo. Kluky jsem k tomu i nabádal, aby se hlavně nezranili a dokončili zápas v klidu, protože bylo jasné, že druhé utkání bude určitě těžší. Hlavní byly tři body, ty jsme získali a to bylo důležité pro psychiku hráčů.

Nástup do duelu s obhájci titulu jste měli výtečný a během minuty jste si vytvořili dvě čisté šance. Jistě jste litoval jejich nevyužití…

Je to tak. Ono když nedáte proti silnému soupeři zkraje takové tutovky, může se to vymstít. Což se i stalo, hosté proměnili rychlý brejk a my ke konci poločasu určitě více bránili. Ale říkali jsme si, že první část hry nebyla z naší strany špatná, že se držíme a nic není ztraceno. Povedlo se nám vyrovnat a potom už to bylo „nahoru – dolů". Nezalezli jsme, hráli jsme aktivně, napadali a nakonec z toho vzešla chyba brankáře, jaká se nestává každý den. Pro nás to bylo štěstí.

Posledních deset minut jste hráli pod hrozbou šestého faulu. Vyvarovat se ho proti tak kvalitnímu týmu, to není nic jednoduchého. Jak se vám to povedlo?

Je pravda, že nám šestý faul hrozil, ale tím, že jsme hráli aktivně nahoře, jsme nemuseli jít úplně do kontaktu s protihráči, jako kdybychom byli zalezlí a každý souboj by pak zaváněl faulem. Navíc soupeř se nijak moc dopředu netlačil, stále kombinoval přes gólmana a to byla pro nás výhoda. Paradoxně jsme tedy do desáté minuty posbírali pět faulů, ale potom jsme neměli ani důvod faulovat, hráli jsme hodně na polovině Chemcomexu a jsem rád, že jsme to takhle zvládli.

Šest bodů do tabulky je krásná věc, ale viděl jste i progres, co se herního projevu družstva týče?

Určitě oproti úvodnímu turnaji bylo zlepšení patrné. Jsou pořád věci, které nefungují tak jako na konci sezony, kdy kluci mají za sebou tři měsíce práce s míčem. Herní rozdíl tam však byl patrný, a to i bez ohledu na výsledek. Ten nebyl v této fázi zase tak důležitý, důležitá byla hra a ta byla opravdu lepší.