Frýdek–Místek – Svitavy 3:0 (15, 20, 18)

Hostující tým začal skvostně – esem a úspěšným blokem. „Následně jsme však soupeře pustily do trháku, který jsme nebyly schopny zastavit. Domácí hráčky tvrdě útočily a výborně bránily v poli, svoji hru podporovaly i kvalitním servisem. Ten se nám sice dařilo zpracovávat, ale kombinace nebyly příliš efektivní. Když už se souhra povedla, nebyl útok dost razantní,“ uvedla kapitánka Pavlína Němečková.

Druhý set se vyvíjel po sériích, v koncovce měly navrch Svitavy (19:20). Za tohoto stavu však přišla na podání domácí Šašková a svým „plachtícím“ servisem, který se hostujícím volejbalistkám nepodařilo pořádně přijmout, rozhodla sadu pro Frýdek. Třetí set byl zpočátku vyrovnaný, domácí celek si ale postupně vypracoval bodový náskok.

„Nebyly jsme schopny ubránit zejména útok domácích středových hráček. Sice jsme využily taktického střídání, ale soupeřky si stav hlídaly a zaslouženě vyhrály,“ dodala svitavská kapitánka.

Frýdek–Místek – Svitavy 3:0 (16, 15, 21)

Odveta nezačala pro hosty vůbec dobře, záhy totiž vznikla ztráta (11:4). „Razance našich útoků zdaleka nedosahovala úrovně soupeřek. Servisem nás zatlačily do obranné hry, která se nám sice dařila, ale prosazení se z horších pozic nám dělalo potíže. Úvodní dva sety tak vyzněly jasně pro domácí družstvo,“ sdělila Němečková.

Ve třetím setu pomohla změna rytmu k získání a udržování několikabodového náskoku (18:15, 20:17), ale koncovku si Frýdek zkušeně pohlídal a nenechal nikoho na pochybách, kdo bude ve zdejší sokolovně panovat.

Také druhé utkání vyznělo spravedlivě pro domácí celek. Svitavačky vinou těchto dvou neúspěchů klesly ze třetí na šestou pozici v tabulce, ale mají shodný bodový zisk (22) jako tři další kolektivy a náskok dvou bodů na sedmé Šlapanice.

Sestava: K. Bláhová, H. Pachovská, O. Pachovská, K. Sezemská, Němečková, Odvárková, J. Bláhová, Brůžičková.

Příští program II. ligy (neděle 9. prosince): Sokol Česká Třebová – TJ Svitavy.