Zítra 17:30: Alpe Adria Cupu – 1. čtvrtfinále: BK KVIS Pardubice – Spišskí Rytieri. Hala Dašická.

„Ve čtvrtfinále nás čeká momentálně nejlepší tým slovenské ligy, který před několika dny porazil Levice, účastníka FIBA Europe Cupu. Jedná se o velmi kvalitní tým s velkým útočným talentem. Bude důležité, abychom bránili alespoň tak dobře, jako v posledních čtyřech zápasech. Pevně doufám, že bude plná hala a v ní skvělá atmosféra. Je to pro nás velice důležité, protože fanoušci jsou naším šestým hráčem! Jestli chceme přes tohoto silného soupeře postoupit mezi nejlepší čtyři, potřebujeme v prvním utkání vyhrát. A to pokud možno vyšším rozdílem, k čemuž potřebujeme pomoc našich fanoušků. Věřím, že nás čeká výborný zápas i divácká kulisa,“ burcuje kouč Dino Repeša.

Ještě odhodlanější je jeden z jeho svěřenců, kterému je Jaderské moře také blízko…

„Naše motivace a odhodlání jsou na nejvyšším levelu. Tady se vůbec nemáme o čem bavit! Už na začátku sezony jsme si dali za cíl, že budeme hrát finále Alpe Adria Cupu, na čemž se nic nezměnilo. Respektujeme soupeře a jeho kvality, ale naším jednoznačným cílem je zvítězit- Přes to nejede vlak. Půjdeme si pro výhru,“ má jasno pardubický pivot Robert Rikič.

Beksa se chystá na utkání Alpe Aldria Cupu proti slovenským Spišským Rytierum.Beksa se chystá na utkání Alpe Aldria Cupu proti slovenským Spišským Rytierum.Zdroj: Petr Šedivý

Hrajeme spolu za Pardubice

Již tuto sobotu se uskuteční devátý ročník jedinečné akce Hrajeme spolu za Pardubice. V enteria areně od 16:30 zahraje Komorní filharmonie Pardubice s kapelou Sto zvířat. Následně se od 18:30 odehraje utkání mezi BK Pardubicemi a Hradcem Králové. Vstupenky jsou stále v předprodeji. Celý program bude možné sledovat i online na portálu ČT Sport Plus.