Účastníci světovém šampionátu v motokrosu třídy MX3 se ke čtvrtému podniku seriálu přesunuli do italského města Arco di Trento.

Martin Michek, který o týden dříve získal v Bulharsku svoje první vítězství v závodu MS, nastupoval s cílem znovu útočit na „bednu". Tentokrát ale v lepší formě přijela trojice rakouských motokrosařů.

Závodníky přivítal krásný motokrosový areál, bohužel jenom s minimálním diváckým zájmem. „Závody to však byly nakonec zajímavé. Na druhou rundu totiž začalo pršet a navíc jsme všichni pocítili zemětřesení. Epicentrum bylo vzdáleno 150 kilometrů," řekl manažer Orionu Petr Kovář.

První rozjížďka se jela ještě na suchu a od začátku v ní tvrdilo muziku zejména trio rakouských borců Walkner, Staufer, Schmidinger. Ti dobře odstartovali a bojovali jen mezi sebou.

„Dobrý startovací manévr měl i Petr Bartoš, ale potom se někde zdržel a čelo tak musel složitě dotahovat. V této jízdě si opravdu dobře zazávodil, ukázal velké srdce a dojel do cíle osmý. Martin Michek byl podpořen vítězstvím v Bulharsku, jenže nejel v optimální rychlosti, na trati se docela trápil a v závěru první rundy ho předjeli také Slovinci Gerčar a Irt, takže z toho byla šestá pozice v cíli," popsal Kovář dění na závodní dráze.

Nedařilo se ani třetímu z českého trojlístku Petru Michalcovi (UFO Racing Team), jenž si připsal devatenácté místo.

Druhá rozjížďka se odehrávala na blátě a proto byl důležitý start. Ten zase vyšel Rakušanům, s nimi se udržel Slovinec Irt. „Bartoš s Michkem se na svých strojích KTM pěkně seřadili na pátém a šestém místě. Asi v polovině závodu měl Petr opět kolizi a zase musel dohánět. Martin se naopak dostal zadarmo na pátou příčku a tam už také skončil. Bartoš nakonec cílem projel jako desátý, bojovný výkon v této jízdě podal i Michalec, odměnou mu bylo osmé místo," vyjádřil se manažer Kovář.

V klasifikaci šampionátu si solidní náskok vybudoval vedoucí Walkner. Michek je čtvrtý, ale třetího Fina Pyrhönena má na dosah. Bartoš se prokousal už na osmou příčku.

Mistrovství pokračuje dvěma závody v červnu, a to nejprve v chorvatské Mladině a poté ve slovinské Orehové Vsi. Ale ještě předtím, v neděli 27. května, čeká na Orion Team – RS Petrol třetí díl domácího šampionátu pod Autoklubem ČR, a to na trati v Přerově.

Mistrovství světa třídy MX3 – 4. závod v Arco di Trento (It.) – celkové pořadí: 1. Matthias Walkner (Rak., KTM) 47 bodů, 1. Michael Staufer (Rak., KTM) 43, 3. Günter Schmidinger (Rak., Honda) 42, 4. Matevž Irt (Slovin., Suzuki) 36, 5. Martin Michek (ČR, KTM) 31, 8. Petr Bartoš (ČR, KTM) 24, 11. Petr Michalec (ČR, Honda) 15.

Klasifikace MS po 4. závodu: 1. Walkner 142 bodů, 2. Schmidinger 130, 3. Pyrhönen (Fin., Honda) 110, 4. Michek 105, 5. Gerčar (Slovin., Honda) 99, 6. Staufer 96, 7. Irt 77, 9. Bartoš 64, 14. Michalec 47.

(rh, kov)