Třebovský rodák absolvoval s celým týmem PSK Whirlpool–Author nejen tréninkové dávky, ale také první jednorázová klání. Na Mallorce prošel dobrými zkouškami.

Tak například v klání nazvaném Trofeo Cala Millor, v němž dojel v hlavním poli se ztrátou 2:30 na vítězného exmistra světa Freireho, doplatil na kolísavé tempo pelotonu při stíhání uprchlíků. „Chvíli se neuvěřitelně valilo, ale pak jsem si zase připadal, že snad stojíme,“ popisoval cyklista. Pelonon se v cílovém městě Cala Millor sjel, ale spurt patřil jiným než Königovi, pro něhož to byl první start sezony.

Útrapy jiného rázu nabídl další závod – Trofeo Inca. Jelo se 160 kilometrů v dešti a při teplotě těsně nad nulou. Rozhodující byla horská prémie na Coll de Soller, odtud bylo startovní pole poloviční. „Už od začátku se jelo hodně rychle, nikdo tentokrát neměl šanci odjet,“ sdělil König. Ten, stejně jako desítky jiných cyklistů, nestihl dojet do cíle v časovém limitu za vítězem a nebyl proto klasifikován. Další den se pak závodníci, mezi nimiž nechyběla zvučná jména ze světové elity (Freire, Greipel, Förster, Gerdemann a další), doslova brodili sněhovými závějemi v klání Trofeo Deiá. Hradečtí jezdci přijeli za vítězným Portugalcem Costou o třináct minut později a to bylo znovu přes určený limit.

V posledním závodu celé této série, po němž se König a spol. vracejí zpět domů, Trofeo Magalluf–Palmanova přes pět náročných kopců, to výsledkově dopadlo stejně.

(pp)