Jednou z prvních možností byl Ocelácký triatlon v Ostravě, kam se v litomyšlských barvách vydal Pavel Pešek. A vedl si znamenitě.

Na sprinterských tratích (0,45 km plavání – 20 km kolo – 5 km běh) nenašel přemožitele, když rozhodl nástupem v běžecké části. „Dotáhl jsem vedoucí dvojici, její tempo mi ale přišlo vlažnější, takže jsem na začátku druhého kola nastoupil a postupně získal dostatečný náskok,“ uvedl Pešek. Nechal za sebou ostřílené borce Petra Vabrouška s Davidem Jílkem a v čase 56:19 min. si mezi dvěma stovkami startujících doběhl po cenný triumf.

Další menší závody jsou plánovány na červenec, dlouhé triatlony, na které se členové SBR TRI Teamu specializují, se vrátí na scénu pravděpodobně v srpnu.