Do předvánočního zápasu vyrukují Tuři bez Domagoje Prolety. Vedení klubu se s chorvatským pivotem dohodlo na ukončení spolupráce.

„Na USK se co nejlépe připravíme a pokusíme se urvat třetí výhru v řadě,“ slibuje svitavský kormidelník Lukáš Pivoda. „Dino Repeša se svou družinou odvádí skvělou práci a nás nečeká i přes soupeřova zranění nečeká nic lehkého. USK nejvíce spoléhá na trio Sehnal, Rikič a Mareš, momentálně ovšem velké porce minut i bodů berou Štěrba s mladými Samourou, Vyroubalem a Bátovským, kteří se své větší role zhostili na výbornou a hrají s velkým sebevědomím. Houževnatému celku se musíme vyrovnat zejména v bojovnosti a agresivitě. Pouze tak budeme moci na výhru pomýšlet,“ dodal lodivod.

„Ve druhé polovině základní části se snažíme jít cestou odplaty týmům, které nás porazily v kole prvním. USK nám uštědřilo nepěknou porážku na Folimance a i bez zraněných opor si stále drží výtečnou herní formu. Jejich mladý kolektiv se prezentuje velkou chutí a bojovností. V této sezóně se navíc projevuje koncepční práce Dina Repeši, který je na USK třetím rokem. Nicméně náš tým se nachází v lepším rozpoložení, než když jsme se střetli poprvé, takže věřím, že sobě a fanouškům nadělíme předčasného Ježíška,“ vyhlíží duel Jan Křivánek, jenž do Svitavy přišel z hlavního města.

Utkání Dekstone Tuři Svitavy - USK Praha se hraje ve středu 23. prosince od 16 hodin v prázdné hale Na Střelnici.