Jaký byl z vašeho pohledu právě skončený Orion Shiva KTM Cup?

V lednu to vypadalo s počasím dost špatně, ale únor všechno vynahradil. Odjelo se nakonec osm podniků, mám z toho dobrý pocit. Nezažili jsme, aby před posledním závodem sezony byly ještě čtyři posádky ve hře o mistrovský titul. Pořadatelé to zvládli na jedničku a jsem také rád, že se v organizaci střídali východní Čechy, severní Morava a jižní Čechy.

Pokud bylo něco nedostatkem letošního seriálu, tak poměrně výrazný úbytek posádek. Na posledních závodech jich bylo jedenáct. V čem tkví příčiny?

Je to pravda a pro nás zklamání. Svoji roli sehrál boj mezi Autoklubem ČR a Českým svazem motocyklového sportu, protože někteří jezdci si nechtěli kupovat dvě licence. Ale hlavní asi byla ekonomika, protože start v celém seriálu vycházel na nějakých šedesát tisíc korun a to rozhodně nejsou malé peníze. Někteří šli jezdit mezi „hobbíky“, kde je to tolik nestojí a závodí na špici, další se zranili. Je jasné, že musíme něco dělat. Budeme mít jednání na Autoklubu ČR, kde se pokusíme vyřešit, jak s motoskijöringem dál. Jednou z cest je i snížení počtu závodů, protože deset, které byly v kalendáři, to je luxus, který si už v současné době prostě nemůžeme dovolit.

Mistrovský titul obhájili Josef Sládek s Petrem Čížkem. Je primát ve správných rukou?

Určitě. Sládek těžil z vyrovnanosti svých výkonů a výborného lyžaře. Mohaupt si pokazil naděje na severní Moravy, kde jednou dojel devátý, zatímco Sládek byl nejhůře pátý. Na těžkých tratích prodával Mohaupt své motokrosové kvality a poprvé v kariéře se dočkal vítězství, stejně jako další nadějní jezdci Mňuk a Hock. Ti všichni se ale, na rozdíl od vítěze, nevyhnuli výpadkům. Stejně jako bratři Šrolerovi, jimž to v hlubokých kolejích v Nekoři a Dobřanech vůbec nešlo.

Jak jste spokojen s dvojicí, která hájila barvy Orion Teamu Litomyšl, tedy Roušavý – Čížek?

Zlepšili se o tři místa oproti loňské sezoně a po zranění Pavla Kunce byli týmovými jedničkami. Měli také problémy, padali, ale v Nekoři se dokázali probojovat na „bednu“, takže jsem spokojen.