Kerhartice – VK Litomyšl 3:0 (18, 18, 23) 1:3 (–24, 21, –22, –19)

Domácí hráči, vesměs odchovanci ústeckého volejbalu, patří ke špičce soutěže a hosté se o tom v prvním utkání názorně přesvědčili. Odveta přinesla naštěstí výrazný obrat ve hře i v konečném výsledku.

Michal Kadlec, hrající trenér: Kutkání nebyl k dispozici zkušený Karel Novotný, místo něho byl z juniorky povolán Fila. První set byl vyrovnaný do stavu 16:16, pak domácí odskočili díky našemu špatnému příjmu. Druhá sada byla podobná, příjem byl katastrofální, a tak jsme sáhli ke změně v sestavě. Šel jsem na nahrávku místo Fialy, na post univerzála přišel Jindra a družstvo mělo tu správnou teplotu na obrat. Jenže přes zvýšenou bojovnost se třetí set nepodařilo vyhrát, byť to bylo těsné. Do druhého zápasu nastoupila stejná sestava, který odehrála třetí set, a přestože byla přihrávka nadále špatná, zvrat se podařil. Po vyhraném prvním setu sice zase přišla série nepřesných příjmů a soupeř získal snadné vedení, ale třetí a čtvrtý set už byly v naší režii. Ke slušnému výkonu se rozehráli Tuček a Radek Novotný, začalo se dařit Mencovi i střídajícímu Filovi a závěr zápasu jsme ovládli.“

V sobotu hostí Litomyšl poslední Č. Třebovou B (10).