Svitavští volejbalisté dokázali před rokem v domácí hale zkušené soupeře z Litomyšle potrápit a dokonce jim sebrali i jedno vítězství. Tentokrát se nic takového neopakovalo.

První utkání, které začínalo nezvykle časně o půl deváté, hosté jednoznačně ovládli.Vyrovnané byly jenom začátky setů, postupně se hráči Litomyšle prosadili přesnou a pestrou hrou, proti níž neměly Svitavy žádnou protizbraň. Zápas trvalou slabou hodinu.

Odveta byla přece jen dramatičtější. Hosté, kteří měli k dispozici na ně netradičně širokou sestavu, prostřídali základní šestku na třech postech.
V první sadě udrželi Svitavští vyrovnaný průběh do stavu 12:12, pak se ovšem dopustili série chyb v útoku a o jejím výsledku nebylo pochyb.
Druhá sada byla z domácího pohledu tou nejvydařenější, naopak z hostujícího nejslabší. Svitavy si vypracovaly až devítibodový náskok, který sice soupeř v koncovce dotahoval, ale to bylo příliš pozdě.

Za stavu 1:1 Litomyšl znovu sáhla do sestavy a vrátila do hry většinu borců z ranního duelu. To se také záhy projevilo rostoucím náskokem na její straně. Hosté se vrátili ke své strojové hře z předešlého průběhu a na palubovce vládli.

Svitavští se ještě jednou a naposledy vzchopili k odporu ve čtvrtém setu, ale v jeho klíčových fázích opět napáchali několik nevynucených chyb v řadě a zkušený tým hostů s přehledem dokráčel k výhře.