Kolín je aktuálně devátý s pěti výhrami, což při vědomí jedenácti zářezů na svitavské pažbě svádí k docela jednoznačné prognóze. Jenže Geosan je ve své hale o poznání nebezpečnější než na cizích hřištích, o čemž se před časem přesvědčily třeba Pardubice. Ve svém středu má silné individuality (Thompson, Walton, Šafarčík), bojuje o skupinu A1 a nedá se předpokládat, že by Tuři měli vyjít na podobnou procházku růžovým sadem, jakou bylo říjnové domácí vzájemné střetnutí (104:68).

„Všechno bude vycházet od pevné obrany a dobrého doskakování. Na útočné polovině vždy řešíme náš největší limit, a tím jsou ztráty. Pokud dodržíme naše pravidla, tak věřím, že jsme schopni vkročit do roku 2019 úspěšně,“ uvedl před zápasem trenér Lubomír Růžička.

„Čeká nás první zápas v novém roce a chtěli bychom navázat na dobré výkony z toho minulého. Kolín je těžký soupeř, obzvlášť na domácí palubovce. Musíme se vyvarovat zbytečných ztrát a dát si pozor na jejich útočný doskok. Pokud se odrazíme od kvalitní obrany a týmového výkonu, že můžeme uspět,“ poznamenal svitavský křídelník Tomáš Teplý.

Duel DC Geosan Kolín vs. Dekstone Tuři Svitavy začíná v sobotu v 17.45 hodin.