V sobotu 16. ledna od 16 hodin se hraje další okresní derby.

I přes komplikovanou dopravní situaci se všechny zápasy uskutečnily podle plánu. Z pohledu našeho okresu to nedopadlo úplně podle představ, ale nekonala se ani žádná tragédie. Polička uspěla z poloviny, Sádek vybojoval alespoň bod.

Klatovy – Sádek 2:2

Branky: Valta, T. Švec.

I na další turnaj odjel Sádek nekompletní. Ze čtyř brankářů zůstal jediný zdravý Paclík, nemoc dále do hry nepustila O. Petra a Nekvindu, stále zraněný zůstal i J. Petr. To domácí se představili v nejsilnější sestavě a věřili si na tři body.

Hned v úvodu je však zmrazila Valtova tečovaná střela, která zapadla do jejich sítě a vinou toho se na dlouhou dobu nemohli dostat do hry. Na konci první půle však Klatovy převzaly iniciativu a postupně začaly Sádek přehrávat. A výsledkem toho byl gól na 1:1.

Ve druhé půlce pokračoval domácí Trivel v náporu a nováček se musel převážně jen bránit. Ve 36. minutě inkasoval podruhé a s jeho nadějemi to nevypadalo moc dobře.

„Na poslední čtyři minuty zápasu jsme určili čtyři hráče, kterým se dařilo nejvíce, a poslali je do hry bez střídání s cílem maximálně napadat a samozřejmě se pokusit o vyrovnání. Vzali jsme si oddechový čas na odpočinek a pak se stejná čtveřice vrátila opět na palubovku. Tato taktická varianta znamenala náš soustavný tlak, kdy domácí pouze odkopávali do zámezí. Třicet sekund před koncem dokázal Švec srovnat. Za bod jsme proti tomuto kvalitnímu soupeři rádi, díky tomu se nám nepřiblížil v tabulce,“ popisuje vedoucí družstva Radek Češka.

Jilemnice – Polička 4:2

Branky: Šmeral 2.

Poličské hrající ve značně okleštěné sestavě postihla další rána už v 7. minutě, kdy se „červeného“ faulu dopustil brankář J. Dittrich. Mezi tyče musel Kučera, který je jednak hráčem do pole, jednak do tohoto turnaje neměl po zranění vůbec zasáhnout. I tak mohli hosté utkání ovládnout, to by však museli proměňovat vyložené šance. Do 5. minuty stáli třikrát sami před bránou, ale bez efektu. Domácí vycítili nejistotu soupeře v brance a dali čtyři góly, některé by za normálních okolností asi nepadly.

„Bohužel se nám podařilo dát dva rychlé góly až v samém závěru. Kdyby padly o pět minut dříve, snad by se s výsledkem dalo něco udělat,“ sdělil hrající trenér František Švec.

Chemcomex Praha – Sádek 6:1

Branka: Češka.

Boj s favoritem následoval krátce po prvním vystoupení a patálie začaly ihned v úvodu, kdy se na pokyn sudích museli dva sádečtí futsalisté přezout, jejich obuv nebyla předepsaná.

Pražský Chemcomex praktikoval hru s vysunutým napadáním protihráčů a to unavenému týmu nováčka působilo velké problémy. Důsledkem bylo brzké vedení Pražanů 3:0 a o zápase bylo prakticky rozhodnuto. Nakonec duel dospěl v poklidu ke konečnému stavu, když čestný úspěch padl při skóre 0:5. „Je nutné přiznat, že na mužstva z první čtyřky v tuto chvíli nemáme ani při maximálním nasazení,“ komentuje Radek Češka.

Vzhledem k sestavě a k síle soupeřů jsou v Sádku s jedním bodem nakonec spokojeni, i když si představovali větší přísun. „Nejvíce jsme rádi, že jsme se všichni vrátili po silnicích v kalamitním stavu zpátky domů v pořádku a bez újmy. Cesta běžně trvající tři a půl hodiny nám o víkendu trvala v průměru sedm hodin. Přestože jsme jeli o den dříve, přijeli jsme do Klatov v noci a únava na nás byla rozhodně znát,“ uvedl vedoucí družstva.

Sestava – FS Sádek: Paclík – Jílek, Škoda, T. Švec, Valta – Češka, Stejskal, Mička, Navrátil (Lalík).

Nový Bor – Polička 6:10

Branky: Šmeral 3, F. Švec 3, Dostál 2, V. Král, Vondra. Pro Poličku velice netypický duel, tolik gólů v jejich kláních padá skutečně zřídka. „Hráli jsme moc špatně v defenzivě, lehkomyslně, vyráběli hrozné chyby. Myslím, že kdyby na nás přišel lepší soupeř, prohráli bychom znovu,“ kritizuje sebe i spoluhráče Švec. Do začátku druhého poločasu VPS Novabrik ztrácel, až potom se dokázal více prosadit a dovedl utkání do vítězného konce.

„Chceme se porvat o první místo po základní části, jenže bohužel máme velké potíže se sestavou. Pro domácí turnaj to vypadá ještě hůře než nyní, takže reálnější asi bude hlídat si čtvrté místo. V každém případě zveme na sobotu diváky, chceme i v oslabení předvést dobrou sálovku,“ dodal Švec.

Sestava – VPS Novabrik Polička: Dittrich (Kučera) – Šmeral, Švec, L. Král – Červený, V. Král, Dostál, Vondra.

Další výsledky – 7. turnaj: Slavičín – Jilemnice 2:2 a Nový Bor 6:3, Běloves – Chemcomex Praha 0:7 a Klatovy 4:1, Větřní – Darkovice 5:2 a Stonava 1:4, Prachatice – Stonava 2:3 a Darkovice 3:0.

Pokračování nejvyšší celostátní soutěže je naplánováno na sobotu 16. ledna a ve sportovní hale Gymnázia Polička bude k vidění další vrchol sezony. V 16 hodin totiž nastoupí proti sobě pořádající VPS Novabrik proti Sádku. Derby jako zvon je pro oba soupeře vzhledem k situaci v tabulce velice důležité. Kromě toho se Sádek utká se Slavičínem a Polička s SK Goll Běloves.

(rh, rč)