III. liga florbalistů: přes dvě cenná vítězství musejí Svitavy stále čekat na klopýtnutí svých největších konkurentů.

FBK Svitavy – Náchod B 5:1

Branky: Hermany 2, Brýdl, Felkl, Holas. Třetiny: 2:1, 2:0, 1:0. Začátek byl ze svitavské strany slabší, soupeř se dostal do vedení, ovšem to mu dlouho nevydrželo. Během půlminuty Svitavy skóre otočily a druhou třetinu využily ke zvýšení náskoku. Výsledek pečetil Holas v úvodu poslední třetiny, ke korekci nevedlo ani nařízené trestné střílení. „Důležité bylo, že jsme stihli převzít vedení ještě v první třetině. Pak jsme hráli uvolněně a kombinačně protivníka přehráli,“ zhodnotil hrající trenér Radek Felkl.

FBK Svitavy – Jaroměř 3:2

Branky: Nejedlý 2, Vomočil. Třetiny: 1:1, 2:1, 0:0. Utkání se muselo líbit, klíčový souboj sezony přinesl pohledný florbal s řadou šancí a dramatických zápletek. Vedení se ujala ze svého úvodního tlaku Jaroměř. „Neobsadili jsme důsledně hráče, který trefil míček nahozený zpoza branky a já už nestihl reagovat,“ popisuje brankář René Hnát. Svitavští se horko těžko dostávali na dostřel, ale u mantinelu nekrytý Nejedlý zajistil nádhernou střelou srovnání na 1:1.

V prostřední části se nadále bojovalo o každý centimetr na ploše. Hned zkraje poslal FBK do vedení po individuální akci Vomočil. „Snad žádný z protihráčů nevěděl, co má udělat. Dostal jsem hrozně moc prostoru uprostřed hřiště i v jejich pásmu, tak jsem to zkusil potáhnout a vystřelit,“ řekl po zápase autor gólu. Jaroměř sice brzy srovnala, ale další fáze patřily svitavským florbalistům. Nejprve nevyužil Hermany trestné střílení, ale v následné přesilovce již udeřilo. „Snažil jsem se hlavně netrefit nejbližšího hráče před sebou a pak jsem slyšel jen radost z gólů,“ popsal rozhodující trefu celého zápasu střelec Nejedlý.

Cesta ke třem bodům ale byla ještě dlouhá, i třetí třetina se hrála ve vysokém tempu. Šance byly jak na zvýšení náskoku, tak k vyrovnání, avšak gól nepadl ani v přesilovce Jaroměře pět na tři. „Byl to jeden z nejhezčích zápasů, jaký jsme v sezoně sehráli. Semkli jsme se jako tým, na konci utkání hráli velmi obětavě. Jeli jsme sem pro dvě výhry, tudíž vládne spokojenost,“ sdělil svitavský kapitán David Komůrka.

Sestava FBK: Hnát – Jedlička, Brdíčko, Klusák, Vyskočil, Sláma, Komůrka – Vomočil, Felkl, Hermany, Kubát, Brýdl, Holas, Prudil, Nejedlý.
Čelo III. ligy divize IV: 1. FBK Svitavy (53 bodů), 2. Sokol Pardubice C (51, o dvě utkání méně), 3. Jaroměř (49, o dvě utkání méně), 4. Kostelec n. O. (o jedno utkání méně).