Stejně jako loni museli sáloví fotbalisté VPS Novabrik bojovat o postup na Final Four celostátní ligy až v rozhodujícími třetím čtvrtfinále.

Stejně jako loni to bylo v domácím prostředí proti Dobříči a stejně jako loni všechno skončilo jejich drtivým vítězstvím, tudíž se opětovně, jak je tradicí, mohou těšit na boje o medaile.

Zasloužený úspěch

Ostatně prakticky totožné jako loni byly i okolnosti poslední bitvy, protože ani šance na postup nedokázala tým z Dobříče pohnout k tomu, aby dal do kupy alespoň dvě čtyřky. Takže bylo už od začátku víceméně jasné, jakým směrem se zápas bude vyvíjet.

Diváci pouze kroutili hlavami, proč mužstvo, který se před týdnem tak moc snažilo Poličku porazit, a nakonec ji i porazilo, odevzdalo svoji příležitost dostat se mezi elitní čtyřku dopředu skoro bez boje.

V každém případě je i pro českou sálovku dobře, že postoupili Poličští, protože je těžko říci, jak by to v Otrokovicích vypadalo, kdyby se tam Dobříč dostavila v tomto početním stavu.

VPS Novabrik Polička – FK Adria Dobříč 7:0 (3:0)

Branky: 18. a 29. Kovář, 3. a 38. Netolický, 18. Jílek, 21. Stejskal, 35. Mužík. Rozhodčí: Frajt – Uhlár. ŽK: 2:1. Chyby: 8:5. Konečný stav série: 2:1, postupuje VPS Novabrik.

Polička: Slaný – T. Švec, Jílek, Navrátil, Mužík, Vondra, Netolický, Stejskal, Kovář, Slováček.

Domácí hráči se od úvodního hvizdu chopili míče a jali se dobývat soupeřovu obrannou hradbu, kterou vystavěl před brankou a jen zřídkakdy ji opouštěl.

Samozřejmě bylo jasné, jak moc by Novabriku pomohl rychlý vedoucí gól. Vondra k němu byl blízko, ale ve 2. minutě trefil tyčku, uspěl až Netolický, jehož tvrdá rána z dálky otočila gólmanovi prsty a balon mu propadl do sítě – 1:0.

Hosté se zkraje prakticky nedostávali za půlící čáru a o případném ohrožení Slaného nemohlo být ani řeči.

Postupem času Adria přece jen poněkud povystrčila růžky a zahrozila občasným brejkem. Ten nejslibnější jim ale „urval" rozhodčí, který je nepustil do slibné výhody.

K vidění byly i další pozoruhodné situace, jako když gólman Konečný sestřelil Mužíka a domácí si hodně oddechli, že tento „žlutý" faul zůstal bez zdravotních následků.

Hostujícího gólmana potom po rozehraném trestném kopu „knockautoval" bombou Jílek a chvíli trvalo, než otřesený Konečný mohl pokračovat ve hře.

Zlom v osmnácté

Neustále se hrálo v režii domácích a definitivní rozuzlení zápletky přinesla 18. minuta.

V ní se nejprve ujala pěkná souhra zakončená na zadní tyči Kovářem dorážejícím do odkryté svatyně – 2:0. O pár sekund později pak Navrátil křížným pasem vybídl ke skórování Jílka a brankář byl zase bezmocný.

Bylo nepochybné, že se tímhle hosté již nemohou nic udělat.

Tím spíše, že ihned v nástupu do druhého poločasu se Stejskal nerozpakoval se střelou a zvolil dobře, zvýšil totiž na 4:0. Hosté poté už neměli ani psychické, ani fyzické síly, aby zabránili debaklu.

Ve 29. minutě po povedené rozehrávce od Slaného přidal svoji druhou trefu v utkání Kovář, následně po rozebrání obrany se mezi střelce zapsal Mužík a tečku za jednoznačným výsledkem napsal stejný muž, který ho svým gólem otevřel, tedy Netolický – 7:0.

Kdyby však Poličští nezačali po přestávce soutěžit v tom, kdo z nich zahodí větší tutovku, musel by být účet dvouciferný.

Ke cti domácím slouží, že celý zápas i za dávno rozhodnutého stavu dohráli velice zodpovědně a pomohli brankáři Slanému k vychytané nule, což se play off vždy cení.

Drama tentokrát v duelu scházelo, ale to Poličským rozhodně nevadilo.

Final Four celostátní ligy v sálové kopané

Hraje se o víkendu 5. a 6. března 2016.
Dějištěm je sportovní hala Na Štěrkovišti v Otrokovicích.

Semifinále, sobota 5. března

Chemcomex Praha – SMR Plus Zlín
VPS Novabrik Polička – Gioia B2Balance Brno

Utkání o 3. místo a finále, neděle 6. března
Poražený SF1 – Poražený SF2
Vítěz SF1 – Vítěz SF2