VPS Novabrik Polička – GIOIA B2Balance Brno 1:1 (1:1)

Fakta: Branky: 19. Jílek – 8. Ovčačík. Rozhodčí: Hradil – Půček. Chyby: 6:5.

Pohroma dopadla na Poličku při prvním střídání, kdy se zranil Netolický a nemohl pokračovat ve hře. V sedmi lidech však odehrála více než kvalitní partii. „Soupeř měl míč více pod kontrolou a dostával se místy do tlaku, ale my jsme dobře bránili a byli nebezpeční z brejkových situací. S konečnou remízou panovala spokojenost," cenil si trenér František Švec bodu s vítězem základní části.

SMR Plus Zlín – VPS Novabrik Polička 5:3 (2:2)

Fakta: Branky: 6. a 40. Haloda, 8. Helešic, 36. Julina, 38. J. Kovář – 8. Mužík, 17. M. Kovář ml., 32. Vondra. Rozhodčí: Půček – Hradil. Chyby: 7:5.

Alespoň bod potřebovali Poličští, aby si zajistili třetí místo v tabulce. Začali ovšem vlažně, čehož důsledkem byly dvě inkasované branky. Potom se ale rozehráli k lepšímu výkonu, do poločasu vyrovnali a ve 32. minutě se dokonce ujali vedení. „Za stavu 3:2 jsme šli dvakrát do přečíslení, ta jsme ale vyřešili špatně. Potom bohužel přišla naše hrubě nepovedená tříminutovka a Zlín skóre obrátil. Sice jsme se snažili o vyrovnání, ale při hře vabank dostali ještě jeden gól. Je to škoda, chtěli jsme tenhle zápas vyhrát, ale bohužel jsme se nevyvarovali chyb. Na to, že při jednom z gólů si soupeř zpracoval míč zjevně rukou, což viděli všichni v hale kromě těch, kteří to vidět měli, se nebudeme vymlouvat," hodnotil František Švec.

Polička: Slaný – Jílek, T. Švec, Netolický, Vondra – Navrátil, Mužík, M. Kovář ml., Stejskal.

Co naplat, čtvrté místo se pro Poličku stalo realitou a v prvním kole play off se tedy utká s pátým Novým Borem (na dva vítězné zápasy 14., 21. a případně 28. února). „Nelze se dívat na to, že je mezi námi třináct bodů rozdíl. Odehráli jsme proti Novému Boru vyrovnané zápasy, jeden jsme těsně vyhráli, ve druhém remizovali. Pokud se tento tým sejde v silné sestavě, tak je hrozbou pro každého. I když role favorita bude na naší straně a rozhodně chceme postoupit na finálový turnaj, tak je mi jasné, že nás nic jednoduchého nečeká," počítá poličský trenér dopředu s tradičně velmi těžkou čtvrtfinálovou­ sérii.

Další výsledky 7. turnaje: FC Družba Vysoké Mýto – SMR Plus Zlín 1:4 a GIOIA B2Balance Brno 2:6, FK Adria Nový Bor – Chemcomex Praha 0:7 a Bombarďáci Větřní 6:0, SK SICO SC Jilemnice – Bombarďáci Větřní 2:2 a Chemcomex Praha 0:6.

Konečné pořadí po základní části: 1. Brno (34), 2. Praha (31), 3. Zlín (30), 4. Polička (27), 5. Nový Bor (14), 6. Vysoké Mýto (12), 7. Větřní (7), 8. Jilemnice (7).