Pravda, vzhledem k minimálním bodovým rozestupům mezi většinou družstev to zatím nic neznamená, ale sebevědomí by jim mělo narůst.

A to tím spíše, že jejích vítězství nad Opavou se nerodilo vůbec jednoduše, vždyť ještě v nástupu do třetí třetiny byli za stavu 1:2 „v mínusu“. Hodně jim však pomohlo rychlé vyrovnání, o které se po necelé půlminutě třetí části postaral Sauer.

Domácí to výrazně povzbudilo a hrnuli se za dalšími góly. Neproměnili trestné střílení, nevyužili přesilovou hru, nakonec se však svého „zlatého“ okamžiku přece jen dočkali. V čase 57:47 přesně zamířil Hynek a půl druhé stovky fanoušků v hledišti daly Na Střelnici dalo průchod svému nadšení.

Ještě ale nebyl konec a hosté to zkusili po odvolání gólmana v šesti hráčích v poli, leč s touto situací si neporadili dobře, lépe řečeno Svitavští jim nic nedovolili a perně vydřenou výhru ustrážili.

O další body pojedou bojovat 26. října do Třebíče.

Národní liga Východ:

Svitavy – Opava 3:2

Fakta – branky: 24. Říha, 41. Sauer, 58. Hynek – 31. Balnar, 35. Zwinger. Rozhodčí: Přibyl – Štolc. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváci: 148. Třetiny: 0:0, 1:2, 2:0.

FbK TJ Svitavy: Pavlát – Maleček, T. Zach, Brýdl, Musil, Kužela – Pakosta, Prudil, Pudil, Říha, Hynek, Sauer, Vašák, Motl, Pešl.