„Bohužel, nejen mládež nám z fotbalových hřišť mizí, ale rovněž v této kategorii je znát úbytek hráčů, a když se k tomu přidala také řádící chřipka, sešlo se k turnaji pouze pět mužstev, která hrála nejprve každý s každým a poté třetí se čtvrtým a první s druhým o konečné pořadí," posteskl si hlavní organizátor Jaroměřické fotbalové zimy Vítězslav Antošovský.

I přes nižší účast se hrál hodně vyrovnaný kombinační fotbal se spoustou podařených akcí a hezkých branek, ale také výborných zákroků gólmanů.

Nejprve se zdálo, že domácí s přehledem postoupí do finále z prvního místa, v předposledním utkání však jen remizovali s Trnávkou a v posledním hráli dlouho vyrovnanou partii se Svitavami, aby v závěru dostali dvě branky, které poslaly soupeře do finále. Když poté Opatovice porazily Borovou, musel o pořadí na prvních čtyřech příčkách při shodném zisku sedmi bodů rozhodnout větší počet nastřílených gólů.

V utkání o bronz zdolala Trnávka podruhé na turnaji Velké Opatovice, tentokrát 3:1 (ve skupině to bylo 2:1). Ve finále, které bylo opravdovým vyvrcholením programu, dokázaly Jaroměřice udolat po napínavém boji soupeře ze Svitav 3:2.

Individuální ocenění získali: zvláštní cena pořadatele: Karel Novák (Velké Opatovice), nejlepší brankář: Pavel Přikryl (Velké Opatovice), nejlepší střelec: Tomáš Reich (Městečko Trnávka, sedm branek), cena fair play: Milan Křížek (Svitavy)

Pořadí: 1. Jaroměřice, 2. Svitavy, 3. Městečko Trnávka, 4. Velké Opatovice, 5. Borová.

„Tímto turnajem skončil letošní ročník Jaroměřické fotbalové zimy a lze si pouze přát, aby se nám i v budoucnosti dařilo zajišťovat podporu sponzorů, pořadatelů, rozhodčích, trenérů i hráčů a tradice tak zůstala zachována," řekl závěrem Vítězslav Antošovský.

(rh, ant)