Domácí hráči se v jeho závěru vzepjali ke skvělému výkonu a výsledek otočili na svoji stranu. Pro Jihomoravany se přitom jednalo o první porážku v letošním ročníku.

FbK Svitavy – TJ Znojmo LAUFEN CZ 8:6 (1:3, 3:1, 4:2)

Branky: 34., 38. a 60. Doseděl, 19. Šivák, 39. Bečvář, 54. Říha, 56. König, 60. Kolena – 5. a 33. Sláma, 14. a 59. Pánek, 15. Palát, 51. Čihal. Rozhodčí: J. Filipčík – O. Filipčík. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 312. Střely: 40:32.

Svitavy: Skácelík – Musil, Prudil, Říha, Jedlička, Šivák, Štancl – Bečvář, Doseděl, König, Šmarda, Kolena, Richter, Brýdl, Plch, Pakosta, Sauer, Dvořáček.

Více než polovinu utkání to nevydalo, že by se vůbec mělo konat nějaké drama. Hosté potvrzovali svoje kvality a když ve 33. minutě zvyšoval Sláma jejich vedení na 4:1, nevypadalo to s domácími moc optimisticky.

Jenže hned vzápětí se po vydařené kombinaci trefil Doseděl a tento moment jakoby svitavské hráče znovu postavil na nohy. Vystupňovali tempo, vytvářeli si šance a ukolébaného protivníka šokovali do konce druhé části vyrovnáním na 4:4!

Bylo tak zřejmé, že poslední třetina nabídne vypjatou bitvu, což se i stalo. Zpočátku se to projevilo především tím, že zaplály emoce a čtyři borci usedli v krátkém sledu na trestnou lavici.

Až když se nervy poněkud uklidnily, začaly se dít velké věci ve sportovnějším duchu. V 51. minutě využili hosté přesilovku a znovu byli napřed (4:5), Říha ale Svitavy znovu přitáhl (5:5).

V 56. minutě skóroval pohotový König a hala byla na nohou (6:5). Znojmo to pak zkusilo bez brankáře, domácí netrefili prázdnou brankou a soupeř je hned trestal (58:53 Pánek 6:6).

Byl toto konec dramatu? Nebyl! Svitavští cítili naději na vítězství a šli za ní s buldočí odhodlaností. V čase 59:24 nejmenší a nejlehčí hráč na hřišti Kolena vybojoval u mantinelu téměř ztracený míček a ranou pod břevno zlomil výsledek na stranu Svitav – 7:6. Při dalším risku soupeře v šesti už Doseděl po Richterově akci do opuštěné svatyně zamířil přesně a svitavští příznivci byli u vytržení. Neskutečné utkání mělo nakonec ten nejlepší možný konec.

„První třetina byla tragická, zbytečnými chybami jsme dostali soupeře do pohody. Hosté prokázali svoje kvality, ale v náš prospěch rozhodly srdce a bojovnost," vyjádřil se hrající trenér Svitav Ladislav Štancl na oficiálních stránkách České florbalové unie.

V pátém prvoligovém kole se Svitavy představí na půdě celku 1. MVIL Ostrava, jenž dosud nezískal ani bod a nebylo by tedy určitě špatné, kdyby to takto po utkání zůstalo. Hrát se bude v sobotu 24. října od 18 hodin. Hned v úterý 27. října, den před státním svátkem, vyzvou doma od 20 hodin Pelhřimov. Třetí utkání v sedmi dnech bude opět před domácím publikem, v sobotu 31. října do Svitav přijede tradičně silná Česká Lípa.

1. liga muži – další výsledky 4. kola: Black Angels – FBC Start 98 Praha 7:5, Rožnov pod Radhoštěm – Ostrava 6:3, Liberec – Pelhřimov 7:2, Hattrick Brno – Florbal Ústí nad Labem 7:6 (PP), Kladno – Česká Lípa 6:4.

Pořadí: 1. Ústí nad Labem (13), 2. Hattrick Brno (11), 3. Znojmo (9), 4. Kladno (9), 5. Liberec (6), 6. Rožnov (6), 7. Česká Lípa (5), 8. Black Angels (5), 9. Svitavy (5), 10. FBC Start 98 (4), 11. Pelhřimov (2), 12. Ostrava (0).

Florbalový týden ve Svitavách vyvrcholí v neděli 1. listopadu. V rámci výročí 20 let florbalu ve městě se v hale Na Střelnici od 15:30 odehraje utkání nejvyšší domácí soutěže Tipsport Superligy mezi TJ FATPIPE CHODOV a 1. SC VÍTKOVICE. Svitavští diváci se tak mohou těšit na souboj dvou tradičních družstev ze špičky nejvyšší české florbalové soutěže.

O další týden později, v pátek 6. listopadu, pořádá ve Fabrice svitavský florbalový klub výroční ples, na který jsou zváni všichni příznivci tohoto sportu. (rh)