Sedmý podnik sezony se pojede v sobotu odpoledne v Nekoři nedaleko Žamberka. Mistrovský závod se tam v minulosti jel několikrát. Letos ho pořádá společně s místními organizátory AMK Letohrad.

Důvod je jeden jediný, na tradiční letohradské trati u koupaliště nejsou dostatečné sněhové podmínky. V Nekoři se pojedou určitě atraktivní závody. Kromě seriálu MMČR si v rámci doplňkového programu budou moci zajezdit i další závodníci jedoucí mimo republikový seriál. A nemělo by jich být zrovna málo.

Vyvrcholením letošní sezony bude nedělní poslední závod na rychlé trati „U hradu“ v Dobřanech v Orlických horách. I zde si budou moci zajezdit nejen jezdci z MMČR, ale i další motokrosaři a lyžaři v rámci doplňkového pořadu.

Pořadatelé obou dvou závodů zvou diváky, kteří se mají opravdu na co těšit. Zajišťují pro ně i dostatečné občerstvení. Republikové mistrovství je je letos velice vyrovnané.

„Po závodech, které se jely minulý víkend na jihu Čech, se tabulka velmi vyrovnala. Šanci na mistrovský titul mají stále čtyři posádky. Na čele seriálu jsou od prvního letošního podniku loňští mistři Sládek s Čížkem, kteří mají na svém kontě 96 bodů. Ale s 91 body jsou na druhé pozici klášterečtí bratři Šrolerové. Naději na zlato mají ještě Mňuk s Langerem s 88 bodů a Mohaupt s Hotovým s 83 body,“ říká za pořadatele Josef Vašíček. Čeká se dramatický vrchol sezony 2012.

(vaš, rh)