Choceň – Svitavy B 79:51

Body: Tomšíček 17, Havránek 14, Svoboda 6, Špaček 5, Najbert 4, Tichý 4, Sobola 1.

K vítězství mohla vést pouze hra, kterou Svitavští předváděli v první čtvrtině (14:16), a to ještě pod podmínkou, že by hostující pivoti ubránili podkošový prostor, v němž si nejlepší hráč domácích Klusoň dělal, co chtěl.

Díky jeho dvanácti bodům neodpadla Choceň hned na začátku, navíc 18 trestných hodů za poločas vypovídá o tom, že ho svitavská obrana zastavovala jen za cenu faulů. Většina zápasu však byla vyrovnaná. Vysoké skóre je výsledkem dvou „tradičních“ herních výpadků v druhé a třetí čtvrtině, během kterých Choceň nasázela 24 bodů.

Vysoké Mýto – Svitavy 77:69

Body: Havránek 15, Harašta 15, Tomšíček 13, Svoboda 10, Špaček 10, Tichý 4, Najbert 2.

Ukázkou toho, jak si prohrát výborně rozehraný zápas, bylo měření sil s Vysokým Mýtem. Domácí se celou první čtvrtinu trápili, jenže svitavští mladíci nedali několik košů z jasných pozic a nepodařilo se jim zvýšit náskok na více než pět bodů. To se jim vymstilo, soupeř zlepšil útočnou fázi a když se k tomu přidala pětiminutová neschopnost hostů dát koš, zrodil se vysoký náskok Mýta.

Svitavští ale ukázali, že umějí dostat rivala pod tlak, poločasový rozdíl byl jen čtyřbodový a pokračující výborný výkon znamenal vedení o sedm bodů! Pět minut před koncem skóre stále naznačovalo, že se rýsuje překvapení, jenže hosté vlastní vinou a neproměněním i nejjasnějších pozic umožnili Mýtu obrátit vývoj. Konečná porážka je pro ně dosti krutá.

„V obou duelech jsme podali dobré a bojovné výkony,“ řekl trenér Dušan Sabol. „V Chocni je potřeba smeknout před výkonem Klusoně, který nás porazil prakticky sám. Vysoké Mýto zdolalo v sobotu jednoho z favoritů celé soutěže Českou Třebovou a s námi očekávalo hladký průběh, to se ale spletlo.

Ještě tři minuty před koncem jsme měli vedení na své straně, pak otěže pevně uchopil náš střední rozehrávač Havránek a sérií ztrát rozhodl. Jeho opakovaná nedisciplinovanost nám vzala možnost nečekané výhry,“ dodal Sabol.

Závěr tabulky VČL: 10. Hořice 29, 11. Týniště nad Or. 27, 12. Havlíčkův Brod 25, 13. SvitavyB23, 14. Bydžov 21.