Jaký hlad po sportu je, to dokázaly jak hlediště solidně zaplněné diváky s nezbytnými rouškami, tak zajímavý vývoj střetnutí, který byl dramatický do poslední sekundy.

Kromě samotného úvodu se ani jeden z týmů nedostal do vyššího než šestibodového vedení. V domácí dresu úřadovala Sabina Knesplová, která vystřihla sedm trojek, ale ve druhém poločase musela kvůli zranění odstoupit ze hry a její body v koncovce scházely.

Drama vyvrcholilo v poslední minutě, kdy se Litomyšlačky dotáhly na rozdíl jediného bodu a získaly míč, ten ale vzápětí ztratily, musely faulovat a soupeřky proměnily obě šestky. Zbýval ještě jeden útok a pokus o trojku, ale domácí basketbalisty se místo toho vydaly pod koš a dva body nic neřešily.

„Přestože jsme se v koncovce dopustili taktických chyb, nemuselo k nim vůbec dojít, kdybychom zvládli lépe předchozí průběh. Především je škoda velkého množství zbytečných a hloupých ztrát, které nás připravily o možnost zakončení a soupeřkám daly šanci na snadné koše. Coubertinovo heslo „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“ bude v dnešní koronavirové době asi často opakované a opravdu půjde hlavně o to, aby se vůbec hrálo. Ale prohra o jediný bod, a když to navíc znamená vyřazení z poháru, prostě mrzet musí,“ netajil se trenér Martin Šorf.

Adfors Basket Seccon Litomyšl – BK Vlčice Žďár nad Sázavou 76:77 (19:14, 33:29, 54:58)

Body Litomyšle: Knesplová 25, Bubeníčková 13, Hánělová 10, Hartmanová 7, Krejčí 7, Jakubcová 5, Fekarová 4, Jeřábková 3, Roubová 2.