Ach, ta technika

Sobotní klání se jelo v Kolíně a bylo současně i mistrovstvím republiky ve veteránských kategoriích. Tady si poličští cyklokrosaři vybrali smolný den. Miloš Mayer (kategorie 40 – 49 let) se krátce po startu nevyhnul hromadnému pádu, po drobném zranění a defektu na kole ze závodu odstoupil. Ani Ondřej Semerád (kategorie 30 – 39 let) neměl právě šťastný den.

Zahájil sice velmi dobře, jenže od poloviny jízdy se začal potýkat s technickou závadou na svém bicyklu a přes veškeré úsilí stačil jeho boj „pouze“ na sedmé místo. Mistry České republiky se stali Vlastimil Mlynář (do 39 let, ACS Drak Vrbno), Martin Šíma (do 49 let, MAX Cursor Ostrava) a Jan Baier (nad 50 let, Bohumín).

Semerád o bronz?

V neděli pak ČP pokračoval v Hradci Králové, kde si Poličští zlepšili náladu, vedlo se jim zde o poznání lépe. Na rychlém okruhu, kde se střídalo bláto s pískem a rychlými úseky na lesních cestách vybojoval Mayer po vyrovnaném souboji s Jiřím Sedláčkem třetí místo ve své kategorii, ale po velké ztrátě z mistrovského závodu zřejmě ztratil naději na lepší než šestou pozici v celkovém pohárovém hodnocení.

Ondřej Semerád dojel hned pod stupni vítězů jako čtvrtý a zůstává ve hře o bronzové umístění v klasifikaci ČP. V Hradci vyhráli Mlynář a Ocásek (Goofy Krnov). Závěrečný díl sezony je na programu tuto neděli 16. prosince v Košumberku.