Litomyšl – Ústí n. Orl. 67:59

Body: Kopecká 22, I. Vacková 16, Kubešová 14, M. Vacková 11, Macková 4. Čtvrtiny: 4:21, 12:13, 18:10, 18:8 – 15:7.

Jiskra měla do zápasu velice rozpačitý vstup, o jejím střeleckém trápení nejlépe vypovídá fakt, že první koš dala po šesti minutách za stavu 0:13 a po úvodní čtvrtině svítilo na ukazateli 4:21! „Od druhé části jakoby z našich hráček spadla nervozita, začaly hlavně dobře bránit, v útoku se nebály najet pod koš a zlepšila se i střelba,“ uvedl trenér Martin Šorf.

Poločasové skóre nicméně zůstávalo nepříznivé 16:34. Třetí čtvrtina však domácím vyšla na výbornou. „Dařilo se plnit dva základní pokyny – vycházet z precizní obrany a po zisku míče ihned vyrážet do rychlých protiútoků. Pomohla také přesná střelba ze střední vzdálenosti,“ popisuje trenér Šorf, recept, díky němuž se náskok soupeřek začal tenčit.

Ústecké ženy nebyly schopny nástup Jiskry zachytit, rozdíl ve skóre se bod po bodu snižoval a minutu před koncem vyrovnala Kopecká na 52:52. Stejná hráčka měla na ruce vítěznou střelu, ale minula a šlo se do prodloužení. V něm se Litomyšl postupně dostala do čtyřbodového vedení a ústecký odpor definitivně zlomila. Druhý poločas a prodloužení vyhrály domácí basketbalistky 51:25!

„Od druhé čtvrtiny předváděl náš tým vynikající výkon založený na důrazné obraně, škoda jenom zaváhání v první části. Základní část jsme zakončili s bilancí tří vítězství a třinácti porážek. V nadstavbě se střetneme s týmy SŠB Pardubice B a Sokol Pardubičky,“ sdělil Martin Šorf.