Dopadli stejně jako při premiéře v Praze a do tabulky si připsali tři body. Turnaj se hrál v sobotu a většina hráčů do něho nastoupila nedlouho poté, co dohrála utkání krajského přeboru s Moravskou Třebovou.

VPS Novabrik Polička – J.K. Trans Varnsdorf 3:0 (1:0). Branky: Kučera, Navrátil, Vondra.

Severočeský novic nepřijel v optimální sestavě, na svého soupeře nestačil a výsledek je pro něho ještě milosrdný. „Byli jsme jasnělepší, hosté se ke střelbě dostávali pouze sporadicky. Dlouhé minuty se hrálo na polovině Varnsdorfu. Duel jsme měli pod kontrolou a zaslouženěvyhráli, ale výsledek nelze přeceňovat," vyjádřil se hrající trenér František Švec.

VPS Novabrik Polička – SK SICO Jilemnice 0:1 (0:0). Branka: Kraus.

Druhý, pozdně večerní duel byl z úplně jiného soudku než ten předešlý. Hrála se dramatická sálová kopaná a výsledek byl do poslední chvilky na vlásku. „Porážka mě mrzí, bod byl určitě reálný. Myslím,že jsme měli více šancí, byli častěji na míči, ale soupeř velmi dobře bránil a vyrážel do rychlých protiútoků," uvedl k zápasu František Švec.

Jedním z klíčových faktorů byl výkon hostujícího brankáře Hekery, který do Jilemnice přišel ze zaniklé Stonavy a poličské střelce přiváděl místy k zoufalství. „My jsme mu to někdy usnadnili, stříleli jsme do středu branky, kde byl připraven. Bylo tam i dost smůly, trefil jsme dvakrát tyčku, ale chytal výborně," uznal trenér.

Nakonec rozhodla jediná trefa, o kterou se ve 25. minutě po rohu a zaváhání poličské defenzivy postaral Kraus. Domácí se snažili až do konce alespoň o vyrovnání, ale nebylo jim přáno. „V utkání jsme však nebyli vůbec horší a to je pro mě důležité," řekl Švec, který se podle dosavadního průběhu soutěže obává hlavně o střeleckou produktivitu týmu.

„Je to problém, který hrozí, a i tento zápas to potvrdil. Přece jenom, skončilo nám hodně dobrých střelců a nemáme teď v kádru nikoho, kdo by je dokázal nahradit," upozorňuje trenér mimo jiné třeba na dvojici futsalových reprezentantů Slováčka a Koudelku.

Při hodnocení domácího turnaje nicméně i přes těsnou porážku ve druhém zápase převažují pozitiva. „Chtěli jsme získat čtyři body, máme tři, ale není důvod k nějakému zklamání. Mám z našeho výkonu i vzhledem k únavě kluků po fotbalovém utkání docela dobrý pocit,"dodal František Švec.

Polička: Slaný – Jílek, T. Švec, Netolický, F. Švec, M. Kovářst. – Vondra, Navrátil, Kučera, Škoda, J. Dittrich st.

K dalšímu turnaji zamíří Poličští v sobotu 24. listopadu doČeských Budějovic, kde v tamní sportovní hale změří svoje síly s celky z Klatov a Větřní.

Celostátní liga – další výsledky 5. – 6. kola: SMR Plus Zlín – Chemcomex Praha 1:4 a FK Adria Nový Bor 6:1, SK Jerevan Slavičín – FK Adria Nový Bor 5:5 a Chemcomex Praha 1:2, FC Gioia Brno –Bombarďáci Větřní 4:0 a SF Trivel Klatovy 6:4, Bomby k tyči Vamberk –J.K. Trans Varnsdorf 5:2 a SK SICO Jilemnice 0:3.

Pořadí: 1. Chemcomex Praha (6 utkání/18 bodů), 2. Jilemnice (5/12), 3. Zlín (6/11), 4. Brno (4/9), 5. Klatovy (5/7), 6. Polička (4/6), 7. Slavičín (6/6), 8. Nový Bor (6/4), 9. Větřní (5/4), 10. Vamberk (4/3), 11. Varnsdorf (5/0).